"אין מצב שלא אשתף פעולה עם ליצמן"

ח"כ יחימוביץ' מפתיעה: "עם כמה מחברי הקואליציה יש לי מכנה משותף רחב יותר מאשר חברי האופוזיציה"

בניוזלטר השבועי שהיא מפרסמת לתומכיה, פירסמה השבוע ח"כ שלי יחימוביץ' הצהרה מפתיעה ביחס ליחסיה עם חברי הקואליציה בכלל והחכי"ם החרדים בפרט.

את הדברים פתחה יחימוביץ' בהתקפה חריפה על הממשלה: "9 שנים אני בפוליטיקה, דבר כזה עוד לא ראיתי, גם עוד קודם לכן, כעיתונאית. רגע ההצבעה על חוקים, על תקציב, על חוק ההסדרים, על אי אמון – תמיד היה פחות מעניין, כי הקרבות הגדולים, התבוסות, הנצחונות, הדילים, הפשרות – נעשים לפני ההצבעה. כל זה השתנה. כל הצבעה החל מהרגע הזה תהיה קרב שסופו לא ידוע. זה פשוט מדהים, וזה צופן בתוכו גם עניין וגם תקווה.

מעבר לפארסה המגוחכת והמביכה והשערורייתית וחסרת התקדים שהרבה דובר בה (ותוכלו גם לשמוע ולצפות בלינקים לראיונות כאן) אני רוצה לומר לשרטט בפניכם בקצרה, בכנות, ולא מתוך רפלקס אופוזיציוני עיוור – איפה יהיו לנו קרבות ואיפה ישרור שלום עם הממשלה".

יחימוביץ' ממשיכה: "מבחינת סדר היום המדיני זו ממשלה מזעזעת. ימנית, פרנואידית, שוחרת מדון, מתנכרת לעולם. היא נושאת בכנפיה קיפאון מתוך אידיאולוגיה. אין בקוי היסוד שלה ולו מלה מדינית אחת. וקיפאון, אתם יודעים, משמעו גם הסלמה, גם חוסר תקווה, וגם בידוד בינלאומי גובר. כאן לצערי אין לנו יכולת השפעה אמיתית".

וכאן מגיע החלק המפתיע של הדברים: "מבחינת סדר יום חברתי וכלכלי זו ממשלה הרבה פחות גרועה מקודמותיה. יש כמה מינויי שרים ממש טובים, ואם להיות גלויה לחלוטין – עם חלק מהם יש לי מכנה משותף הרבה יותר רחב מאשר עם גורמים רבים באופוזיציה.

אם אדם מוכשר כמו ליצמן אומר לי שאחת ממשימותיו העיקריות היא ביטוח סיעודי ממלכתי לכל – זו דרמה אדירה ואין מצב שלא אשתף אתו פעולה. חיים כץ ברווחה, גילה גמליאל בתיק חברתי, כחלון באוצר, גפני בכספים, שרי ש"ס – אנחנו עשויים למצוא עצמנו, ואפילו מחוייבים בכך לציבור בישראל – מצביעים עבור יוזמות, רפורמות וחוקים שלהם, ולא להסתפק בציוץ תמיכה בטוויטר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ליצמן האדמו"ר החדש של החרדים?

    החרדקי"ם האלו מתחברים לציונים הכופרים בד’ ותורתו, וגם החכי"ם -החרדים ויועציהם, ומנהיגיהם וכו’, עתידין ליתן את הדין, על מה שהם מבזים ומחללים שם שמים ברבים, ומתחברים לרשעים גמורים אפ’ רק מטעם כדי ליהנות מכספיהם הטמאה. להלכה למעשה כל "גדולי ישראל" בשם התורה אוסרים להתגייס לצבא הציוני השמד והניאוף, – גם לאלה שאינם לומדים תורה. "המציאות היא שמי שמגיע כחרדי לצבא יוצא משם לכה"פ חצי חילוני" "יהודי, כל זמן שהוא יהודי שרגלי אבותיו עמדו על הר סיני, אסור לו ללכת לצבא, לא משנה כמה כסף יקבלו מכך הישיבות". תראו בקרוב "שאם עד עכשיו הגזירה על עולם הישיבות וגיוס החרדים נחקקה על-ידי החילונים והחרדים נלחמו בזה, תראו עכשיו, שאותו חוק יחוקק ע"י החרדים של רח’ חזון איש, ואז הכל יהיה כשר" וע"ז יתנו החרדים הנ"ל את הדין בגיהנום "בצואה רותחת" על החכי"ם האלו נאמר: וַיֵּשֶׁב יִשְׂרָאֵל, בַּשִּׁטִּים; וַיָּחֶל הָעָם, לִזְנוֹת אֶל-בְּנוֹת מוֹאָב. וַתִּקְרֶאןָ לָעָם, לְזִבְחֵי אֱלֹהֵיהֶן; וַיֹּאכַל הָעָם, וַיִּשְׁתַּחֲווּ לֵאלֹהֵיהֶן. עליהם אומר הנביא אומר: גם כי תרבו תפילה אינני שומע, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, הם נלחמים נגד מלכות שמים נגד הקב"ה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב