אין עירוב: נופשים בים המלח מסתגרים

אין עירוב: נופשים במלונות הסמוכים לים המלח טוענים כי שוב קיבלו הוראה שלא לצאת משטח המלון עם חפצים בידיהם בשל בעיית טלטול {נצורים}

אין עירוב: לאחר שנים רבות שבהם לא יכלו נופשי המלון הדתיים לצאת משטח המלונות עם חפצים בידיהם, ולאחר שאלפי נופשים נכשלו הלכתית בכך שלא ידעו שאין עירוב בשטח המלונות, נחנך העירוב בים המלח לפני מספר שנים, אך בעת האחרונה טוענים הנופשים כי שוב קיבלו הוראה שלא לצאת משטח המלון עם חפצים בידיהם בשל בעיית טלטול.

על פי הדיווח באתר ווינט נופשים רבים התלוננו בעת האחרונה כי קיבלו הרואה שלא לצאת עם עגלת תינוק או עם חפץ אחר בידיהם במהלך השבת מחשש לטלטול במקום ללא עירוב.

ח"כ עליזה לביא סיפרה ל-ynet כי לפני כארבעה חדשים נפשה במקום עם בני משפחתה, ומצאה את עצמה סגורה במלון מבלי יכולת לצאת לטיול רגלי בשבת עם נכדותיה. "המשמעות לשומרי שבת היא עוצר מוחלט, איסור גמור לצאת מהמלון", תיארה.

"אנחנו נמצאים רגע לפני פסח, תקופת בה המוני משפחות נופשות במקום ומבקשות לבלות שם את החג, ועשויות למצוא עצמן כלואות במלון שתי שבתות רצופות", הוסיפה לביא. ואכן ל-ynet נודע כי מלונאים ואנשי תיירות בים המלח חוששים כי המודעות הגוברת לבעיה תגרור גל ביטולים של חופשות חג מצד נופשים דתיים וחרדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.