"אין תחליף למנהיגותה והובלתה של ארה"ב"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה, לביקורו של סגן הנשיא האמריקני מייק פנס שיגיע הערב לישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (א') בפתח ישיבת הממשלה לביקורו של סגן נשיא ארצות הברית בישראל שיחל הערב.

"הערב יגיע לישראל ידיד גדול של מדינת ישראל, ידיד אמת, סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. אנחנו נקבל את פניו בברכה, אני מצפה מאוד לשיחותינו. אנחנו נדון במאמצי ממשל טראמפ לבלום את התוקפנות האיראנית ואת תכנית הגרעין האיראנית, וכמובן לקדם את הביטחון והשלום באזור. מי שבאמת שואף להגשים את המטרות האלה, יודע שאין תחליף למנהיגותה והובלתה של ארה"ב", אמר נתניהו.

הוא מתח ביקורת על חברי הכנסת הערבים שמתכוונים להחרים את נאומו של פנס בכנסת. "אני רואה זאת כחרפה שחברי כנסת מתכוונים להחרים את הביקור החשוב הזה בכנסת ואפילו מבקשים להפריע לו. אנחנו כולנו נהיה שם ונחלוק לסגן הנשיא פנס את הכבוד הגדול והראוי לו".

נתניהו התייחס גם לסוגיית המסתננים. "אני שומע טענות בעניין המהגרים הבלתי חוקיים והמדיניות שלנו. איננו פועלים נגד פליטים, אנחנו פועלים נגד מהגרים בלתי חוקיים שבאים לכאן לא לפליטות אלא לצרכי עבודה. ישראל תמשיך לשמש כמקלט לפליטי אמת ותוציא מתוכה מסתננים בלתי חוקיים. בניגוד לנטען, שמעתי את הטענות הרבות, ההסדרים שקבענו עם המדינה השלישית מבטיחים ליוצאים מכאן שמירה על ביטחונם האישי. הם מקבלים שם אישורי שהייה שמאפשרים מגורים, עבודה, יכולת להשתלב במדינה. גם הם, באותה מידה שירצו בכך, יוכלו לחזור למדינות המוצא שלהם. הם מקבלים מאיתנו סיוע כספי משמעותי. אל תשכחו שישראל משקיעה כאן הון תועפות בזמן שהייתם כאן, וגם במעבר שלהם לאותה מדינה שלישית להמשך חייהם".

הוא הוסיף כי "התהליכים שאני מתאר מאושרים על ידי המערכת המשפטית, הם מפוקחים באופן שוטף על ידי נציגים רשמיים של ישראל ושל המדינה השלישית. במקביל הוריתי להקצות למשרד הפנים, והממשלה גם אישרה, תוספת מיוחדת של תקציב כדי להאיץ את הבדיקות של בקשות למקלט בישראל. זוהי מדיניות שתואמת לחלוטין את הנחיות בית המשפט העליון וגם את החוק הבינלאומי, ולכן אין בסיס לטענות המושמעות נגדנו".

נתניהו סיפר גם על ביקורו בהודו. "אני חייב להגיד שהיו שם הרבה רגעים מאוד מרגשים, אבל מעל כולם אני אזכור שני אירועים מיוחדים שנוגעים לעמנו. הראשון, זה המפגש עם מוישי בבית חב"ד. עלם חמודות שממשיך את חייו באהבת הסבים והסבתות, בעצם באהבת עם ישראל כולו. גם תודות למטפלת ההודית, סנדרה, שהצילה אותו ושליוותה אותו בביקור".

"המפגש המרגש השני היה עם נציגי הקהילה היהודית בהודו. זאת קהילה קטנה מאוד שחלק גדול ממנה כבר עלה לארץ ותורם לבניין הארץ ולפיתוח המדינה, אבל התרומה שלהם בהודו היא חסרת פרופורציה למספרים שלהם. הם החזיקו את השלהבת דורות וייחלו לרגע הזה שראש ממשלת ישראל יבוא להודו. הם דיברו שם, כל אחד בתורו, ורבים מהם פשוט בכו מאושר, וזה לא משום שבהודו הייתה אנטישמיות. מעולם לא הייתה שם אנטישמיות, אבל הם ייחלו למפגש התרבויות ולמפגש המדינות והעמים והוא התממש לנגד עיניהם. פשוט חוויה בלתי רגילה", סיכם ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.