אין תח"צ בשבת? השרים לא ייסעו ברכבי השרד

ח"כ זנדברג ממרצ הגישה הצעת חוק קנטרנית בתגובה לחוק השבת של מיקי זוהר. היא מבקשת לאסור על השרים את הנסיעה ברכבי השרד שלהם בשבת, כל עוד אין תחבורה ציבורית הפעילה בשבת. {הצעת חוק:}

ח"כ תמר זנדברג ממרצ הגישה הצעת חוק ולפיה על שרים וסגני שרים יאסר שימוש ברכבי השרד בשבתות וחגים, כל עוד לא ניתנת לציבור אפשרות לשימוש בתחבורה ציבורית נגישה. ההצעה עלתה להצבעה בועדת השרים לענייני חקיקה היום, והיא צפויה להתנגד להמשך קידום החוק.

היא הודיעה כי החוק הוגש בתגובה לחוק השבת של ח"כ מיקי זוהר מהליכוד. לדבריה, "הצעת החוק נועדה להראות את האבסורד שבעניין. נראה שרק אם חברי הממשלה יאבדו את זכות השימוש ברכב בשבתות וחגים הם יוכלו להבין את מצוקת הציבור שלא יכול להתנייד בשבת בתחבורה ציבורית".

היא הוסיפה כי "במציאות הקיימת היום, כאשר ברוב המקומות בישראל אין תנועה של תחבורה ציבורית מערב שבת ועד מוצאי שבת וימי החג, בעוד שתנועת התחבורה הפרטית אינה מוגבלת, תושבי ישראל שאין ברשותם רכב פרטי מופלים לרעה בצורה בלתי הוגנת".

זנדברג טוענת כי "זכותם לחופש תנועה נשללת למשך 24 שעות בכל שבוע, בלא שום הסבר סביר. על חברי הממשלה לגלות אחריות ודוגמה אישית ולהשבית את רכבם הממשלתי, אשר ממומן מכספי הציבור, ביום המנוחה השבועי ובימי חג, כל עוד הציבור שאינו מחזיק ברכב פרטי לא יכול להשתמש בתחבורה ציבורית בימים אלה, ובכך לפעול לצמצום אי-השוויון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פשוט מהלך גאוני!!!
    שירבו כמותה בישראל !!!

    מונעת הרבה חילול שבת של כ 100 יהודים!!

    יוסי |
    הגב