"אינתיפאדה בכל בתי הסוהר"

מאות ערבים יצאו להפגין בוואדי ערה: "אינתיפאדה בכל בתי הסוהר". עלאן עדיין מאושפז ללא הכרה. ציר 65 לכיוון צפון נחסם לסירוגין לתנועה במהלך ההפגנה

מאות מפגינים ערבים ישראלים  מחו  (שבת) בכביש ואדי ערה, סמוך לצומת ערערה, להפגנת תמיכה בעציר המינהלי מוחמד עלאן, ששובת רעב כבר 60 ימים.

העציר, שסירב לקבל טיפול רפואי, הועבר לבית החולים ברזילי באשקלון. אתמול הידרדר מצבו של עלאן והוא איבד את הכרתו, אך הרופאים הצליחו לייצב אותו. המוחים הניפו דגלי פלסטין ושלטים עם תמונתו של עלאן. המפגינים קראו קריאות כגון "ישראל מדינת טרור" ו"אינתפיאדה בכל בתי הסוהר".

 

במשטרה מסרו כי הם "ערוכים לכל תרחיש שייווצר" כתוצאה ממצבו הרפואי של עלאן. ניצב הלוי ציין: "נאפשר מחאה לגיטימית משני הצדדים, כזו שנעשת בתיאום עם המשטרה ועל פי הכללים, אבל לא נאפשר הסתה, אלימות והפרות סדר באזור שטח בית החולים וננקוט ביד קשה כנגד המתפרעים".

 

על פי הודעת בית החולים, עלאן מקבל טיפול רפואי הכולל הנשמה ומתן נוזלים ומלחים לוריד ומצבו יציב. "הטיפול בהתאם להנחיות וועדת האתיקה. הודעה נמסרה לרופא הצלב האדום, שהגיע לבית החולים, ולעורך דינו של החולה", נמסר. בהמשך הוא צפוי לעבור בדיקות נוספות על מנת להעריך את מצבו הרפואי ולקבוע את המשך הטיפול הנדרש.

 

דובר הג'יהאד האסלאמי הצהיר כי אם עלאן לא ישרוד, הג'יהאד "לא יהיה מחויב להפסקת האש". הדובר הוסיף כי "זהו פשע ישראלי נגד האסירים והעם עם האסיר ימות, וזה יחייב אותנו להגיב בעוצמה חריגה".

 

חברי הכנסת אחמד טיבי ואוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת), הנמצאים ליד מיטתו של עלאן, פנו באופן בהול לשר הביטחון וליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לשחרר את העציר. "משתקפת סכנה ממשית לחייו באופן מיידי, ויש למנוע שרשרת תגובות קשה ברחוב הפלסטיני והעולם כולו".

 

השניים הוסיפו כי "אין שום הצדקה בעולם להמשיך מעצר מנהלי של חולה גוסס בטיפול נמרץ. ההחלטה לשחררו מחויבת המציאות לאור הנסיבות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.