איסור על הבערת פסולת

מטרת הצעת החוק היא למגר את התופעה של השלכה של פסולת מסוגים שונים באופן לא מוסדר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק שמירת הניקיון (תיקון – איסור הבערת פסולת), התשע"ז-2017 של חברת הכנסת יעל גרמן.

מוצע לקבוע איסור על הבערת פסולת או הובלת פסולת לשם הבערתה, ולקבוע כי יוטל קנס עד 75,300 שקלים חדשים לאדם שיעבור על איסור זה. כמו כן, מוצע כי במידה והעבירה נעברה על ידי תאגיד יוטל כפל הקנס האמור.

בדברי ההסבר נכתב: "מטרת הצעת החוק היא למגר את התופעה של השלכה של פסולת מסוגים שונים באופן לא מוסדר, בין היתר, על מנת לחסוך בעלויות איסוף, פינוי, שינוע והטמנה, כשלעיתים נוצרים כתוצאה מהשלכה זו מצבורי פסולת פיראטיים.

במקרים לא מעטים מצבורי פסולת אלה נשרפים, באופן מכוון או לא מכוון, תוך גרימת מפגעים סביבתיים ובריאותיים קשים. כמו כן, מעבר לסכנה ששריפות מצבורי פסולת אלה עלולות להתפשט ולגרום לשריפות רחבות היקף, הן גורמות נזקים כלכליים המתבטאים בירידת ערך הקרקעות, עלויות כיבוי ובזבוז כמויות גדולות של מים. כל זאת, נוסף על העלויות הכלכליות ארוכות הטווח הנלוות לשיעור התחלואה הגבוה בקרב תושבי היישובים הסמוכים לאתרים הבוערים."

ח"כ גרמן: "זהו צעד חשוב במאבק למניעת מפגע בריאות התושבים וזיהום האוויר הנוצר מהשריפות הפיראטיות. מדובר בתוצאה של מאבק ציבורי ארוך ועיקש משותף עם תושבי האזורים הנפגעים וראשי הרשויות באזור. נעשה הכל כדי להעביר את החקיקה בהליך מהיר ככל הניתן על-מנת לאפשר החלת האכיפה הנחוצה בהקדם האפשרי".

37 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הפנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.