איפה האחריות? "הימין החדש" מתנער מהחובות

בורחים מאחריות: "הימין החדש" מתנער מהאשמה על החובות שהשאירו בנט ושקד בבית היהודי

 

בעקבות הפרסומים השונים על החובות שהשאירו בנט ושקד הודיעו הים במפלגת הימין החדש כי האמירות לפיהן בנט "ושקד השאירו לבית היהודי חובות כספיים הינן ההיפך הגמור מהמציאות. גם בעת בחירות, כדאי להיצמד לעובדות, והנה הן – במפלגת הימין החדש אומרים כי בשנת 2012, עת הצטרפו השרים בנט ושקד למפלגת הבית היהודי, היקף החוב במפלגה עמד על כ-40 מיליון ש״ח".

בסביבתו של בנט טוענים כי בשנים האחרונות צומצם החוב באופן משמעותי לפחות מ-20 מיליון ש״ח. מדובר בחובות עצומים שצברה המפלגה לאורך עשרות שנים, ואלו צומצמו על ידי השרים בנט ושקד, ביחד עם המנכ"ל ניר אורבך, תוך שהם הפיחו חיים במפלגה, הציבו אותה בקדמת ההנהגה של מדינת ישראל והביאו אותה הן למספר קולות והן לתפקידים בממשלה שהמפלגה מעולם לא החזיקה בהם.

לסיום טענו במפלגה החדשה כי בנט ושקד השאירו את הבית היהודי במצב טוב לאין ערוך מכפי שהיה עם הצטרפותם, וטרם הקמת מפלגת ׳הימין החדש׳ קיימו שורת פגישות במטרה להעביר את הנהגת המפלגה בתהליך סדור לידיים אמונות. זאת ועוד, תשלום מימון הבחירות השוטף של המפלגה נשאר כולו בידי הבית היהודי.
לכן, ואת זאת אמר גם החשב הכללי של הכנסת, מר חיים אבידור, בדיון שהתקיים אתמול בוועדת הכנסת, מצבה הפיננסי של הבית היהודי אינו מושפע כלל מהקמת הימין החדש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.