איפה הכסף? "כרגע אני לא מוצא איפה הם רשומים…"

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור

אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכו מבצע ביקורת רישום הכנסות כדין בעכו ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה עכו, נערכו 173 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 9% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

מבדיקת חשבון נאמנות של עורך דין מעכו הנישום נמצאו 13 העברות בנקאיות שהתקבלו מההוצאה לפועל בסכום כולל של 7,595 ₪ שלא נרשמו בספרי החשבונות. עורך הדין טען "אני צריך לעשות חישוב מדוקדק לפני שאני מוציא חשבונית בכדי לשייך את ההעברה". בביקורת שנערכה במוסך בעיר נבדקו הפקדות הבנק בעסק ונתגלה כי שתי הפקדות בנק בסכום של 2,815 ₪ לא נרשמו בספרים. בעל המוסך הסביר "כרגע אני לא מוצא איפה הם רשומים". בעסק לקופות רושמות בו נערכה ביקורת נמצא כי הפקדות בנק בסכום של כ- 1200 ₪ לא נרשמו בספרים. בעל העסק טען "נחפש ונמצא רישום". לאחר תצפית שנערכה על עסק לשטיפת רכב באחד מהכפרים באזור הגיעו המבקרים לעסק וגילו כי לבעליו אין כלל תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים. הבעלים הסביר "פתחנו לפני יומיים, אנחנו עוד בשלב ההתארגנות".

מבדיקת שוברי אשראי ודוח סליקה במספרה בנהריה נמצא כי לא נרשמו מספר תקבולים שהתקבלו באשראי. אשת הבעלים טענה "העובד היה אתמול בעסק, בעלי לא הרגיש טוב ואמרתי לו לרשום כל דבר". בפיצוצייה בעיר נערכה קניית ביקורת מספר ימים לפני המבצע ומשהגיעו המבקרים התברר כי היא לא נרשמה. בעלת העסק הסבירה "אני צריכה לבדוק עם בעלי". גם בפיצוצייה באחד מכפרי האזור התברר כי לא נרשמה קניית ביקורת שנערכה לפני המבצע ולא נוהלו סרטי קופה. בעל העסק טען "רואה החשבון לא אמר לי שצריך לשמור את הסרטים".

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.