איפור זה לא משחק ילדים

"לו רק הייתם יודעים אלו חומרים מסכני חיים יכולים להיות באיפור, הייתם נזהרים לפני שהייתם מאפרים את הילדים", מזהירה תהילה אלבז, מנהלת מכון היופי צ'רי

היא יצאה מחדר מהמטבח כשידיה עוד רטובות. הרעש החשוד שלווה בצרחה קלה מכיוון חדר השינה החרידה אותה לרגע. החשש, כך התברר לה מהר מאוד, היה מוצדק. נעמה בת השנתיים עמדה מול הקומודה העמוסה לעייפה, ו… התאפרה. "זה שורף לי בעין", הצביעה נעמה בקול מתבכיין, אך לא הפסיקה למרוח במרץ את האודם לאורכן ולרוחבן של הפנים.

מירי לא ידעה כיצד עדיף להגיב למראה הטראומה שמתרחשת ברגעים אלו מול עיניה, אז היא פשוט שתקה. ניגשה אל נעמה הקטנה ותפסה אותה בזרועה הימנית, "בנחישות וברגישות", כמו שאומרים. "זה יכול להיות מאוד מסוכן", אמרה לה בטון הכי רגוע שיכלה להפיק מגרונה. "זה אפילו שורף לך עכשיו בעין". המשיכה לתת מוסר לקטנה שכבר שפשפה במרץ את העיניים והפכה לצבעונית ברמה שקשה לתאר. המקלחת הייתה ארוכה מתמיד.

"תופעת האיפור בקרב בנות צעירות היא דבר די שכיח, לפחות בעולם הכללי", אומרת תהילה, מנהלת מכון ספא-יופי מתקדם, צ'רי. "עכשיו בימי הפורים, כשכל ילדה רצה לחנות אביזרי פורים הקרובה לביתה ורוכשת איפור ללא אבחנה, היא למעשה מסתמכת על ה'הכשר' של ההורים שמאשרים את הדבר בחג הצבעוני והשמח הזה. אבל אסור לשכוח שמדובר בתופעה שעלולה לסכן את בנותיכן, וגם את הבנים שדואגים להתאפשר להשלמת התחפושת. חובה לבדוק היטב האם האיפור שאפשרתם לילדים לקנות, מתאים לגוף ובעיקר לפנים".

הפיקוח על מוצרי האיפור, כדאי לדעת, לוקה בחסר. מתברר שישנם מוצרי איפור שמגיעים בחסות המילה הכוללת של "צעצועים" לארץ, ולכן משרד הבריאות מדלג על הפיקוח שלהם.

"הורים לא מבינים שבאיפור ללא אישור, ישנם חומרים שעלולים לגרום גם לאלרגיות מסכנות חיים, ואסורות לשימוש במדינות רבות באירופה, וזו רק דוגמה אחת לבעיות באיפור ללא אישור. הקפידו מאוד לוודא שיש חותמת אישור משרד הבריאות", אומרת תהילה.

"בדיוק כמו שלמכון היופי שלי לא הייתי מכניסה תכשיר שאינו מושלם ללקוחה ב-100%, כך גם בפורים לא אתפשר על מוצר שהוא פחות ממושלם ומאושר – כי חיי הילדים הם מעל לכל".

פורים שמח, צבעוני, ובעיקר – זהיר ובריא מצ'רי.

בצ'רי תמצאי טיפולי יופי מדהימים וייחודיים של מניקור פדיקור, טיפולי פנים, טיפול בלייזר במכשור מתקדם ייחודי מסוגו, איפור מקצועי לאירוע ולמראה מושלם. ואפילו טיפול בפאה.

מכון cherry – פארן 7 ירושלים – 026288899

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.