איציק הודיעה: "אני מתמודדת לנשיאות, הגיעה העת לאישה"

לאחר שהשיגה את עשר החתימות הנחוצות לשם הגשת המועמדות, הודיעה הבוקר (שני) חברת הכנסת לשעבר דליה איציק באופן רשמי על התמודדותה על נשיאות המדינה. "אחרי 64 שנים ותשעה נשיאים, הגיע הזמן לנשיאה אישה", נמסר בהודעה מטעם לשכתה של איציק. בתוך כך, גם פרופ' דן שכטמן והשופטת דליה דורנר צפויים להכריז היום על הצטרפותם למירוץ

לאחר שהשיגה את עשר החתימות הנחוצות לשם הגשת המועמדות, הודיעה הבוקר (שני) חברת הכנסת לשעבר דליה איציק באופן רשמי על התמודדותה על נשיאות המדינה. "אחרי 64 שנים ותשעה נשיאים, הגיע הזמן לנשיאה אישה", נמסר בהודעה מטעם לשכתה של איציק. "אני מעמידה את עצמי לבחירה מתוך כבוד ואמונה מלאה כי אעשה תפקיד רם זה באופן שיביא לעם ישראל גאווה. כל שעשיתי במהלך חיי, החל מהימים שבהם הייתי מורה בירושלים, דרך תפקידים בכנסת, בממשלה ובקבינט ועד לתפקיד יו"ר הכנסת – הכשירו אותי לתפקיד".

"אם אבחר", הוסיפה איציק, "אהיה נשיאה נגישה, עם מטרה לאחד את העם, ולשים דגש על חינוך, הקטנת פערים ושוויון הזדמנויות – נושאים שבהם פעלתי לאורך כל שנות השליחות הציבורית שלי. אני מאמינה שחברי הכנסת יעבירו מסר חד וברור שבישראל של 2014 גם תפקיד נשיא המדינה פתוח בפני נשים ויתנו בי את האמון".

מחר יהיה היום האחרון להגשת המועמדויות לנשיאות המדינה. אדם נוסף שצפוי להכריז רשמית על התמודדותו הוא חתן פרס נובל לכימיה, פרופ' דן שכטמן, שבסוף השבוע האחרון השיג את עשר החתימות הדרושות לצורך הגשת המועמדות. בין החותמים עבורו: שר המדע יעקב פרי מיש עתיד, יו"ר סיעת הבית היהודי איילת שקד, ראשת מרצ זהבה גלאון וח"כ משה פייגלין מהליכוד.

דמות נוספת שצפויה להצטרף למרוץ, וככל הנראה לסגור בכך את רשימת המועמדים, היא השופטת בדימוס דליה דורנר. לפי שעה, תומכים בדורנר תשעה חברי כנסת. ח"כ פנינה תמנו שטה מיש עתיד הבהירה כי אם עד למועד הגשת המועמדות לא תמצא דורנר אדם עשירי שיתמוך במועמדותה, היא תסכים לחתום לה על בקשת ההתמודדות כדי לאפשר לה להשתתף במרוץ, וזאת ללא קשר לתמיכתה בפועל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.