איציק חזן מבית שמש הורשע ברצח מנכ"ל החברה קדישא בחיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר (ראשון), את איציק חזן ברצח בני הסה מנכ"ל החברא קדישא בחיפה, לפני כשלוש שנים, לאחר שארב מחוץ לביתו וירה בו חמש פעמים מטווח קרוב. השופטים קבעו כי "הנאשם שיקר פעם אחר פעם לחוקרים, לא האמנו לגרסתו, אשמתו היא מעבר לכל ספק סביר"

בית המשפט בחיפה הרשיע את איציק חזן ברצח מנכ"ל חברה קדישא האשכנזית בחיפה, בנימין הסה, הרכב השופטים בראשות השופט משה גלעד אמר כי גרסתו הייתה גרסה כבושה. בפסיקתם ציינו השופטים כי הראיות נגד חזן היו נסיבתיות, אבל שקריו של הנאשם במהלך המשפט הביאו להרשעתו. פריצת הדרך בחקירת המשטרה אירעה לאחר שנמצא אקדח בקיר במקווה, ועליו שרידי די.אן.איי של חזן. אב בית הדין, השופט משה גלעד, ציין כי המניע לרצח לא התברר במשפט.

על פי כתב האישום שהוגש, חזן ארב להסה מחוץ בשעות הערב מחוץ לביתו, לאחר שהמנוח-בנימין הסה ואשתו יצאו ממכוניתם ברחוב מגוריהם. חזן הואשם כי ירה לעבר הסה חמש פעמים וגרם למותו.

בגופתו של הסה נמצאו ארבע פגיעות מקליעים שנורו לעברו. לפי חקירת המשטרה, חזן איתר ואסף מידע, שבועיים קודם ביצוע הרצח, כשעתיים לפני הרצח, סייר חזן מחוץ לביתו של הנרצח, ומשהבחין כי הוא אינו בביתו, עזב את המקום וחזר שעתיים מאוחר יותר.

בהחלטה נימק הרכב השופטים בראשות אב בית הדין משה גלעד, כי : "בדקנו את הראיות שהביאה המדינה, את ה-DNA בגרביים שבהם נמצא האקדח שהתאים בליסטית לכלי הרצח וכן את האיכונים לשיחות הטלפון הנייד שביצע".

בנוסף קבעו: "הנאשם שיקר פעם אחר פעם לחוקרים, הוא הותיר את סנגוריו יורים לכל הכיוונים".

באשר לאפשרות שהועלתה כי חזן נשלח על ידי אחרים על מנת לבצע את הרצח תמורת כסף, הבהירו השופטים שלא ניתן לקבוע שמדובר ביותר מחשדות, בהכרעת הדין כתבו: "לא האמנו לגרסתו, במצב הזה הגענו למסקנה כי אשמתו של הנאשם היא מעבר לכל ספק סביר והוא שעמד מאחורי האקדח שרצח את המנוח".

נציגת הפרקליטות ביקשה עונש מצטבר על ביצוע הרצח, עבירה שהעונש בגינה הוא מאסר עולם, וכן על החזקת הנשק ועבירות נוספות.

במהלך החקירה, נחקרו כמה מבני משפחת סלמן, בחשד שהם היו השולחים של אותו איציק חזן על רקע סכסוך קרקעות בין חברת קדישא האשכנזית בראשות בנימין הסה ז"ל, לבין החברה הכורדית בעיר חיפה. אך המשטרה לא הצליחה לקשר זאת באופן חד משמעי שמספק עילה להגשת כתב אישום נגד מעורבים אחרים בהקשר זה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.