איראן: "אנחנו על סף עימות היסטורי עם ארה"ב"

על סף מלחמה? מפקד משמרות המהפכה של איראן חוסיין סלאמי השמיע הערב (יום ד') זמירות המבשרות על החרפה במתיחות בין ארה"ב לאיראן, "אנחנו על סף עימות כולל עם האויב", הזהיר

על סף מלחמה? מפקד משמרות המהפכה של איראן חוסיין סלאמי השמיע הערב (יום ד') זמירות המבשרות על החרפה במתיחות בין ארה"ב לאיראן, "אנחנו על סף עימות כולל עם האויב", הזהיר. הגנרל חוסיין סלאמי אמר כי מדובר ברגע המכריע ביותר בתולדות משטר האייתוללות האיראני: "האויב נכנס לשדה העימות איתנו בכל צורה אפשרית"

עוד הוסיף סלאמי: "הרגע הזה בהיסטוריה, כיוון שהאויב נכנס לשדה העימות איתנו בכל העוצמה האפשרית, הוא הרגע המכריע ביותר של המהפכה האיסלאמית".

גורמים אמריקניים רשמיים מסרו כי החלטת ארה"ב להחזיר מעיראק את כל אנשי הסגל הדיפלומטי שנוכחותם שם אינה הכרחית נובעת מ"איום אמיתי ומיידי" שיש לו "קשר ישיר לאיראן".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ כי הוא "בטוח שאיראן תרצה לדבר בקרוב" עם וושינגטון. כזכור, ארה"ב תגברה את כוחותיה במזרח התיכון, כולל נושאת מטוסים, מפציצים מסוג B52 וטילי פטריוט, בתגובה למידע מודיעיני לפיו המשטר האיראני הורה לשלוחיו לתקוף את הכוחות האמריקאים באזור. 

במקביל, ראש הממשלה נתניהו כינס דיון מיוחד בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון בנושא המתיחות במפרץ, אחת ממטרות הדיון היתה להיערך לאפשרות של הסלמה נוספת. גורמי מודיעין בישראל מעריכים: איראן היא האחראית לפגיעה במיכליות במיצרי הורמוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.