איראן והיהודים: דיון מרתק אצל הראל סגל (הקלטה)

בעקבות העימות הדיפלומטי בין ראש הממשלה לשר החוץ האירני על חלקה של איראן בהצלת יהודים, שוחחה ד"ר עילם גינדן על מאורעות התקופה. האזינו. { הצלה לצד שנאה}

לאחר שראש הממשלה האשים את הפרסים בכך שרצו להשמיד את היהודים, שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, מכחיש כל קשר וטוען כי אחשרווש הפרסי הציל את העם היהודי מתכנית ההשמדה של המן, בתכנית של הראל סגל התנהל דיון מרתק על ההיסטוריה, ומה באמת חושבים באיראן על מגילת אסתר.
ד"ר עילם גינדן מספרת על מאורעות התקופה וטוענת כי יש הבדל מהותי בין הרפובליקה האיסלמית לבין ממלכת פרס שדאגה ליהודים.
"הוא מוכר שקרים גזעניים נגד אומה שהצילה יהודים". זריף הגיב לדברי נתניהו שאמ במעמד קריאת המגילה כי הפרסים רצו להשמיד אותנו בעבר וגם האיראנים רוצים להשמיד אותנו היום.

פורים שמח!

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ שבת 11 מרץ 2017

"שוב בנימין נתניהו לא רק מעוות את המציאות כיום, אלא גם מעוות את העבר ואת ספרי הקודש", כתב זריף בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר שלו. "זה באמת מצער שגזענות מגיעה לכדי האשמות נגד אומה שלמה שהצילה את היהודים שלוש פעמים בהיסטוריה", הוסיף.

הסרטון שפרסם נתניהו בחשבון הפייסבוק שלו חולל סערה באיראן, בסרטון הסביר נתניהו על מהות החג "על מה החג?", שאל נתניהו, "מה רצו לעשות לנו אז?". הילדים השיבו: "להרוג אותנו", נתניהו המשיך"בפרס". "וזה הצליח?", שאל נתניהו והשיב: "לא, הפוך יצא, אז גם היום מנסים מפרס להשמיד אותנו, וגם היום זה לא יצליח".

זריף לא ויתר לראש הממשלה ופירט את שלושת הפעמים שבהם "הצילו" האיראנים את היהודים: "מגילת אסתר מספרת כיצד אחשוורוש הציל את היהודים מכוונותיו של המן, מה שמציינים בחג פורים. בפעם השנייה, במהלך שליטתו של כורש, מלך איראני הציל את היהודים, הפעם משבי בידי הבבלים. ובמהלך מלחמת העולם השנייה, כשהיהודים נטבחו באירופה, איראן קיבלה אותם לחיקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.