איראן: לפחות 50 הרוגים ברעש אדמה שהכה במדינה

בפעם השנייה בתוך שבוע, רעש אדמה עוצמתי פקד את איראן • מוקד הרעש: בדרום מזרח איראן, על יד גבול פקיסטן  חשש מקריסתם של בתים רבים וממאות הרוגים

לפחות 50 בני אדם נהרגו בצהריים (שלישי) ברעש אדמה חזק שפקד את איראן, כך מדווחים כלי תקשורת באיראן. על פי המכון הגיאולוגי האמריקני, הרעידה הייתה בעוצמה של 7.8 דרגות בסולם ריכטר.

על פי הדיווח, הרעש הורגש קרוב לשעה 15:00 (שעון מקומי). מרכז הרעש בדרום-מזרח איראן, סמוך לגבול עם פקיסטן. על פי המכון, הרעש התרחש בעומק של כ-120 קילומטרים מתחת לאדמה. על פי דיווחים שונים הוא הורגש גם בבירת הודו, ניו דלהי. באיראן חוששים כי מספר הנפגעים יגיע למאות הרוגים ואלפי פצועים.

סוכנות הידיעות האיראנית, "פארס", מדווחת כי רבים מתושבי האזור מתגוררים בבתי בוץ, שעלולים לקרוס בקלות ברעש אדמה בעוצמה כזאת.

כאמור, רעש האדמה היום אירע שבוע בלבד אחרי רעש אדמה חזק אחר שהתרחש באיראן. רעש האדמה הקודם הביא למותם של למעלה מ-30 בני אדם. הרעידה הקודמת הייתה בעוצמה של 6.3 דרגות בסולם ריכטר. כמו כן, כ-800 בני אדם נפצעו ברעידה הקודמת, שהתרחשה כ-90 קילומטרים מהעיר בושהר שבאיראן, שבה ממוקמת תחנת הכוח הגרעינית היחידה של המדינה.

צלם תמונה משה מזרחי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.