איראן מאיימת: "המקום היחיד שאתם יכולים לברוח אליו הוא הים"

סגן מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, מאיים בדרשת יום השישי בטהרן על ישראל: " אל תתלו תקוותיכם בארצות הברית ובבריטניה, שכן לא יישאר לכם זכר כשהם יגיעו". נתניהו: "מוכנים לכל התפתחות"

איראן מחריפה את האיומים כלפי ישראל ומאיימת לנקום את מותם של 16 חיילי צבא המהפכה שנהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל על אדמת סוריה. סגן מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, איים היום (ו') בדרשת יום השישי בטהרן על ישראל ואמר: "אנחנו מכירים אתכם היטב. אתם נצורים בכל מקום בשטחים הכבושים – מהצפון והמערב. אין לכם מקום לברוח – אתם חיים בפיו של הנחש. ההתנגדות כיום חזקה בהרבה מבעבר. אל תחשבו שהמלחמה החדשה תהיה כמו 'מלחמת יולי' (מלחמת לבנון השנייה). ראיתם כיצד פעל ציד ההתנגדות נגד הפעילים התכפיריים (דאעש) בשטח. המקום היחיד שאתם יכולים לברוח אליו הוא הים".

סלאמי איים עוד: "אל תסמכו על הבסיסים האוויריים שלכם, שכן הם נמצאים בטווח הירי וייצאו מפעולה מהר. אל תתלו תקוותיכם בארצות הברית ובבריטניה, שכן לא יישאר לכם זכר כשהם יגיעו. לשם כך, אל תבצעו טעויות". כן הזהיר: "האצבעות מונחות על ההדק והטילים מוכנים לשיגור. בכל רגע שהאויב ירצה לעשות משהו נגדנו, אנו נשגרם. למדנו דרכים להתגבר על האויבים, ואנו יכולים לפגוע באינטרסים החיוניים של האויבים בכל מקום שנרצה".

על התקיפה האמריקנית בסוריה אמר: "ארצות הברית נחלה תבוסה בסוריה. לאמריקנים אין אסטרטגיה ומדיניות לגבי סוריה. כשהם מבצעים פעולה בסוריה היא אינה חלק מאסטרטגיה, כפי שעשו לפני כמה ימים, ולכן היא מגוחכת. העם האיראני לא השתנה מעולם, ואנחנו חזקים כיום מאי פעם, ובכל התחומים – בכלכלה, בהגנה, בתחום המדיני ובהשפעה האזורית".

בבוקר, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת ממשלה חגיגית בבית העצמאות בתל אביב לאיום האירני: "אנחנו שומעים את האיומים מאיראן. לוחמי צה"ל וזרועות הביטחון ערוכים לכל התפתחות. ניאבק במי שמנסה לפגוע בנו. לא נירתע מהמחיר ונגבה את המחיר ממבקשי נפשנו. צה"ל נכון למשימה והעם יעמוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.