איראן מכחישה: "שגב לא מרגל שלנו. התעלמו מהפרסומים"

כלי התקשורת הרשמיים באיראן כמעט ולא מתייחסים למרגל גונן שגב שנעצר. דובר הממשלה בטהרן: "ישראל משתמשת בכל כלי אפשרי כדי לנגח את איראן"

איראן מכחישה בשעות האחרונות את הפרסומים בישראל על פרשיית הריגול של השר לשעבר גונן שגב.

דובר ממשלת איראן, מוחמד באגר נובאכט, התבטא לראשונה על פרשיית הריגול של השר לשעבר גונן שגב ואמר כי, "ישראל משתמשת בכל כלי אפשרי כדי לנגח את איראן, ואני מציע להתעלם ולזלזל במה שפורסם בישראל".

אך בניגוד לאיראן, כלי התקשורת הערבים דיווחו הבוקר (שלישי) בהרחבה על פרשת גונן שגב וההלם בישראל מהעובדה כי האיראנים הצליחו לגייס לכאורה שר לשעבר בממשלת ישראל שישמש עבורם כמרגל. הדיווחים בכלי התקשורת הערבים ציטטו בעיקר את הדיווחים בישראל וכן העובדה כי שגב ומפעיליו האיראנים היו תחת מעקב של היחידה לסיכול ריגול של השב"כ במשך מספר שנים.

בעיתון הלבנוני "אל אח׳בר" המזוהה עם חיזבאללה והמשטר בטהראן, סוקרה בהרחבה פרשיית מעצרו של גונן שגב, בחשד לריגול עבור אירן והכותרת בעיתון הייתה: "תדהמה והלם בישראל, הישג חסר תקדים של המודיעין האיראני".

בתקשורת האיראנית הממסדית פרשת גונן שגב לא עלתה לכותרות. אך מנגד, ברשתות החברתיות הפרשה הציתה את דמיונם של גולשים איראניים שאף יצרו את ההאשטאג #FreeGonenSegev (שחררו את גונן שגב).

תחת ההאשטאג צייצו עשרות אלפי איראנים, חלק גדול מהם גם בעברית, הודעות תמיכה בשר לשעבר החשוד בריגול, וקוראים לשחרורו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.