איראן: מפקד מטה הסייבר – חוסל ביריות – צפו בדיווח ערוץ 2

העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח הלילה (רביעי) כי מוג'טבה אחמדי, ששירת כמפקד מפקדת הסייבר של הרפובליקה האסלאמית, נמצא ללא רוח חיים מצפון לבירה טהרן. אתר איראני ציטט עדי ראייה שטענו כי הוא נורה פעמיים בלבו, וכי "מדובר באופן ודאי בחיסול".

האתר "אלבורז", המזוהה עם משמרות המהפכה, דיווח כי גופתו של אחמדי נמצאה בעיר קראג'. הוא נראה לאחרונה ביום שבת כשעזב את ביתו לכיוון מקום העבודה שלו. "ראיתי שני פצעי ירי. חומרת הפציעה מוכיחה שהוא חוסל מטווח קצר באמצעות אקדח", טענו עדי ראייה.

מפקד המשטרה המקומית מסר כי שני בני אדם, שהיו רכובים על אופנוע, חשודים במעורבות במעשה. הוא לא ציין כי בוצעו מעצרים כלשהם. דף הפייסבוק הרשמי של מפקדת הסייבר האיראנית אישר את מותו של הבכיר, ופרסם מודעת אבל.

גולשים איראנים שנחשפו להודעה זעמו וטענו כי היא כוללת מידע רב מדי. "תפסיקו למסור עוד פרטים אודותיו. המתנגדים למהפכה ינצלו את הרצח הזה", כתבו חלקם.

מותו המסתורי של הקצין הבכיר, שנחשב למומחה מוערך מאוד בטהרן, מגיע על רקע דיווחים שהתקבלו לאחרונה על מתקפות סייבר שביצעה איראן נגד מדינות במערב. בין היתר, הועלו טענות לפיהן איראן הנחיתה מומחים בשטח סוריה כדי לסייע לפרוץ רשתות של מדינות באמצעות גוף המוכר בתור "הצבא הסורי האלקטרוני".

בתמונה: זירת החיסול

צפו בדיווח על החיסול מפי עופר חדד חדשות 2 – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.