"איראן משתמשת בסוריה ובלבנון כחזיתות מלחמה בכדי להשמיד את ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפגישתו עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש לחזית האירנית הרותחת בגבול והתריע מפניה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח פגישתו עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש לבעיה האיראנית, "אמרת שהקריאה להשמדתה של ישראל היא אנטישמיות מודרנית. מאז תחילת כהונתך, הפגנת בבירור את רצונך להפוך דף חדש ביחסים בין ישראל לאו"ם. אני חפץ בכך גם ואני מצפה לעבוד אתך למען משימה משותפת זאת". הוא אמר.

נתניהו הודה כי "אין ספק שהיחסים בינינו לבין האו"ם היו מעורערים". לדבריו, "לאו"ם יש אובססיה אבסורדית כלפי ישראל וטקטיקות שמפלות לרעתה באופן מובהק. אינך צריך להיות ראש ממשלת ישראל כדי להבין זאת ואנשים הגונים והגיוניים מבינים זאת. אני מקווה שתהיה לך הזדמנות בביקור הזה לראות את ישראל. היא דמוקרטיה איתנה, היא מדינה מתקדמת מאוד. היא מדינה שעוסקת בשאיפה לידע ולשיפור חיי אזרחינו ולשיפור האנושות.

האו"ם קיבל מנדט לשמר מורשת עולמית, אך פעם אחר פעם אונסק"ו, גוף בין-לאומי, שם ללעג ומגחיך את המורשת הזאת כאשר הוא מכחיש את הקשר בן 3,000 השנים של העם היהודי לבירתנו הנצחית ירושלים.

נתניהו התייחס לכך שהאו"ם קיבל מנדט למנוע מחיזבאללה משלוחי נשק אך למעשה לא דיווח, "למיטב ידיעתי, אף לא על אחת מעשרות אלפי הברחות הנשק אל תוך לבנון עבור חיזבאללה, תוך הפרה של החלטה 1701".

נתניהו המשיך עוד " קיימת בעיה חמורה יותר. בעיה זו, אדוני המזכ"ל, היא שאיראן עסוקה בלהפוך את סוריה לבסיס להתבצרות צבאית, והיא מבקשת להשתמש בסוריה ובלבנון כחזיתות מלחמה למימוש מטרתה המוצהרת של השמדת ישראל. היא גם בונה מפעלים לייצור טילים מונחים מדוייקים הן בסוריה והן בלבנון. ישראל אינה יכולה לקבל את זה. לאו"ם אסור לקבל את זה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.