איראן – "שלחנו ספינות מלחמה לכיוון ארה"ב"

מפקד בכיר בחיל הים האיראני אמר היום(שבת), כי לראשונה, ספינות מלחמה איראניות נשלחו לים האטלנטי, ויעגנו סמוך לגבולות ארצות הברית. לדבריו, הספינות כבר עושות דרכן לאזור במים בינלאומיים ליד דרום אפריקה. על פי דיווחי בכירים באיראן מדובר בצי ספינות הכולל משחתה ונושאת מסוקים.

איראן שלחה כמה אניות קרב לכיוון חופיה המזרחיים של ארצות הברית – כך חשף היום (שבת) קצין בכיר בחיל הים האיראני. לדברי הבכיר, אדמירל אפשין רזאיי חדאד, "האניות עושות דרכן לאוקיינוס האטלנטי, והן נמצאות כרגע בדרום אפריקה". ככל הנראה, שליחת האניות מגיעה כתגובה על הנוכחות האמריקנית במפרץ הפרסי, הקצין הדגיש: "זה צעד שיש בו מסר".

בשנים האחרונות איימה איראן פעמים רבות לשלוח ספינות מלחמה אל ארה"ב זאת כתגובה, לנוכחות של הצי האמריקני במימי המפרץ הפרסי. הצי האיראני הגביר את נוכחותו במים הבינלאומיים מאז שנת 2010, כשבדרך כלל מבצע שייט של ספינות באזור האוקיינוס ההודי.

המנהיג של איראן האיתוללה עלי חמינאי האשים היום, בנאומו, כי וושינגטון הייתה מחליפה את השלטון בארצו במידה והיה באפשרותה לעשות כך. "הגישה שלהם כלפינו שתלטנית ומתערבת, האמריקנים אומרים באופן פומבי שהם לא מנסים להפיל את הממשלה באיראן", טוען חמינאי "זה שקר. הם לא היו מהססים אפילו דקה אם היו יכולים".

חמינאי הדגיש כי לאיראן אסור לסמוך על הסרת הסנקציות כדי להיחלץ מהמשבר הכלכלי, אלא על איראן לצאת מהמשבר בכוחות עצמה ולדאוג לכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.