"אירוע ביטחוני חריג": הסיבה שהותירה את בנט בקואליציה

דיווח: הסיבה שהניעה את בנט להשאר בקואליציה – פרשיה מודיעינית מעבר לגבול שעשויה לדרוש התערבות ישראלית ולא מחר בבוקר

 

מה שהניע את בנט לשוב לחיק הקואליציה של ראש הממשלה היה כנראה עניין ביטחוני סודי שטרם פורסם, כך משערים במערכת הפוליטית. הערב חשף הכתב הצבאי של ערוץ 10 אלון בן דוד כי ככל הנראה נתניהו הזהיר את בנט כי מדובר בפרשיה מודיעינית מעבר לגבול שעשויה לדרוש התערבות ישראלית ולא מחר בבוקר.

"אנחנו לא ערב מלחמה או מבצע גדול". דיווח בן דוד, "זה לא אירוע שיש לו פוטנציאל להגיע למלחמה אבל זה כן כמו הרבה פרשיות שמדינת ישראל מתמודדת איתן. לאירוע הזה יש פוטנציאל להסלמה. לדברי הפרשן הצבאי, "זה לא סוד שישראל מוטרדת מהתפתחויות בלבנון ומכניסה של מפעלים איראניים ללבנון וניסיון איראני לייסד ייצור של טילים מדויקים על אדמת לבנון.

עוד דיווח הפרשן הצבאי כי יש התפתחויות בתקופה האחרונה מעבר לקולות ישראל שיכול להיות שיידרשו מעורבות ישראלית. "אלו לא התפתחויות שמבשרות את בואה של מלחמה קרובה. אבל זה גם לא התפתחויות שגרתיות ויש כאן אירוע ביטחוני בתקופה האחרונה".

עמית סגל חשף הערב בחדשות כי מקורבו של ראש הממשלה נתן אשל יצר קשר עם לשכת הרב חיים דרוקמן, הרב המשפיע ביותר בציונות הדתית. הוא ניסה לברר אם יש דרך לשכנע את הרב לשכנע את השניים שלא לפרוש.

מיד לאחר מכן פונה הרב דרוקמן אל לשכת בנט ומבקש לשוחח איתו בדחיפות. הקשר ביניהם אכן נוצר הבוקר, ושם אומר הרב לשר: ״היה אצלי שליח של ביבי, ואני חושב שלא צריך לעזוב את הממשלה".

סגל הותיר אחריו שובל של תהיות: האם בן שבת הגיע הלילה לרב לגמרי במקרה בחלון שבין נאום נתניהו לנאום בנט? האם ראש המל״ל אכן משמש "שליח של ביבי" במשימה פוליטית לכל דבר? והאם צריך להימסר לרב מידע בטחוני בעיתוי עם משמעות פוליטית דרמטית? בן שבת נמצא עכשיו אי שם במזה״ת. נאחל שהשליחות הזו תישא פרי לפחות כקודמתה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.