אירופה לפוטין: יש לך שבוע לסגת מאוקראינה (וידאו)

מנהיגי אירופה החליטו להציב אולטימטום לרוסיה ומאיימים בסנקציות נוספות ■ "וול סטריט ג'ורנל": זה כנראה לא יגרום לרוסיה לסגת אלא יגרור תגובה נוספת מצידה; חלק ממנהיגי אירופה חוששים מפגיעה בכלכלת האיחוד

מנהיגי האיחוד האירופי הסכימו הלילה להציב אולטימטום לרוסיה ומסרו כי אם הנשיא ולדימיר פוטין לא יסיג את כוחותיו מאוקראינה ויפסיק לתמוך בבדלנים הפרו-רוסים במדינה תוך שבוע – אירופה תטיל סנקציות חדשות וחריפות יותר על רוסיה.

נשיא המועצה האירופית הרמן ואן-רמפוי הדגיש כי לא גובשו עדיין סנקציות ספציפיות נגד רוסיה, אך אמר שישנה "נחישות" באירופה לגרום לרוסיה לשלם מחיר הוגן על הגברת המתחים באזור.

"כולם יודעים שאנחנו חייבים לפעול מהר נוכח ההסלמה בשטח", הוא אמר בתום הפסגה האירופית בבריסל.

בהודעה שפרסמו לאחר ההחלטה ציינו מנהיגי אירופה כי האיחוד האירופי "מוכן לנקוט צעדים משמעותיים יותר בשל המצב בשטח". הם גם הדגישו את הצורך במניעת הפרת הסנקציות על-ידי "כל אדם או מוסד".

בעיתון "וול סטריט ג'ונל" מטילים ספק אם צעד זה יוביל את פוטין לסגת ובמקום זאת צופים החרפה נוספת ביחסים בין רוסיה לאירופה ותגובה רוסית נוספת לאחר שזו כבר הטילה הגבלות על יבוא מוצרים מאירופה, לאחר הסנקציות הקודמות שהוטלו עליה. יתרה מזאת – ב"ג'ורנל" מציינים כי חלק ממנהיגי אירופה, שארצותיהם סובלות ממשבר כלכלי, הביעו דאגה מהחרפת היחסים הכלכליים מול רוסיה.

רוסיה עדיין לא הגיבה לאיום האירופי. עד לפני 3 ימים אירופה לא הייתה צפויה להטיל סנקציות חדשות על רוסיה, אך העניינים הידרדרו במהירות לאחר שחיילים רוסים פלשו לאוקראינה ביום חמישי, עפ"י דיווחים זרים.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מסרה כי לא ניתן להימנע מסקנציות נוספות: "אם המצה יישאר כמו שהוא או אם תהיה עוד הסלמה, סנקציות בתחומי אנרגיה ופיננסים יהיו על הפרק".

ר"מ בריטניה דייוויד קמרון הוסיף כי "זה לחלוטין לא מקובל" שחיילים רוסים יפלשו לאוקראינה: "הצבנו לוח זמנים לסנקציות נוספות וזה חשוב".

צפו: פוטין מתייחס למתיחות בין רוסיה לאוקראיינה בגיחוך:


באדיבות רשת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קמרון=צמברלין. בת יענה שאירופה שוב תשלם מחיר כבד על התנהלותה. לא רק בנושא רוסיה

    בני |
    הגב