בחיזבאללה פתחו בקמפין הפחדה: "נזרוק טילים ונחטוף חיילים" – שידור חוזר (וידאו)

איראן מאשרת כי סרדר אללה דאדי, מפקד בכיר במשמרות המהפכה, נהרג אתמול (ראשון) בפעולה בה חוסלו בכירים בחיזבאללה ובהם בנו של עימאד מורנייה. הרמטכ"ל: "אנחנו מוכנים לפעול". צפו

לאחר החיסול המוצלח בסוריה, בחיזבאללה מאיימים להגיב בטילים ובחטיפת  חיילים בגולן בעקבות פעולת צה"ל.

רשת אל מנאר של החיזבאללה שיגרה הערב מסר מאיים לארחי ישראל, עם תמונה של נסראללה עליו הכיתוב בעברית: "פתח מקלטים"

מוקדם יותר, איראן מאשרת כי סרדר אללה דאדי, מפקד בכיר במשמרות המהפכה, נהרג אתמול (ראשון) בפעולה בה חוסלו בכירים בחיזבאללה ובהם בנו של עימאד מורנייה.

המתיחות בצפון – הצטרפו לשידור החי  באדיבות רשת.

מותו של דאדי מהווה מכה משמעותית לאירן. צבא אירן אישר כי אללה דאדי חוסל בתקרית, והאשים את ישראל כמי שידה בחיסול.

אללה דאדי, שדרגתו מקבילה לתא"ל בצה"ל, היה עוזרו של קאסם סולימאני, מפקד תא אל קודס במשמרות המהפכה – הפלג שאחראי על פעילות משמרות המהפכה מחוץ לאירן. אללה דאדי הופקד על פעילות הארגון בלבנון ובסוריה, ובשל כך השתתף בסיור שהותקף מהאוויר.
באתר חדשות אירני נכתב כי "בעקבות המתקפה הציונית נגד ההתנגדות בסוריה, גנרל אללהדאדי, מפקד לשעבר של בריגדת סרולה במשמרות המהפכה, נרצח לצד ג'יהאד מורנייה ושלושה נוספים, שנסעו איתם במכונית". בכיר אירני הוסיף כי "ההתנגדות תגיב בכוח, בזמן ובמקום המתאים על התקפת של היישות הטרוריסטית".

אך האם אללה דאדי הוא ההרוג האירני היחיד במתקפה? גורם המקורב לשיעים בלבנון אמר כי שישה חיילים אירניים חוסלו לצד ששת לוחמי חזבאללה – ולפיכך נהרגו 12 בסיור הצבאי. לטענה זו לא התקבל אישור רשמי, אך המקור עלום השם אמר כי ששת החיילים האירניים וששת בכירי חזבאללה נסעו בשיירה שמנתה שלושה רכבים בעת שהותקפה.

עוד בטרם פורסמה זהותו של הבכיר, גינה בחריפות שר החוץ האירני מוחמד זריף את התקיפה בסוריה אתמול. "אנו מגנים את פעולותיו של המשטר הציוני ואת כל פעולות הטרור", אמר זריף לכלי תקשורת בארצו. "המדיניות של ישראל כלפי אנשי ההתנגדות של חיזבאללה ידועה בתור כזו של מדינת טרור".

צפו בהודעת הרמטכ"ל בני גנץ "אנחנו מוכנים לפעול"

(באדיבות רשת)

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.