"אירן ממשיכה לממן טרור והיא איום על ישראל"

ראש הממשלה נפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין והתריע מפני התבססותה הצבאית של איראן בסוריה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בסוצ'י, להתעצמותה של איראן שכחותיה נמצאים על הגדרות בגבול רמת הגולן.
בפתח דבריו הוא חלק שבחים לצבא האדום שהביס את הנאצים בסיום מלחמת העולם השנייה. "אנחנו ואני אף פעם לא שוכחים את התפקיד ההיסטורי שמילאו רוסיה והצבא האדום בניצחון על הנאצים. אנחנו אומרים את זה בכל מקום, לאחרונה זה נאמר שוב בכנסת".

נפגשתי היום בסוצ׳י שברוסיה עם הנשיא ולדימיר פוטין. ישראל מתנגדת להמשך התבססותה של איראן בסוריה ואנחנו נדאג להגן על עצמנו בכל אמצעי נגד האיום הזה ובכלל.🇮🇱🇷🇺Сегодня в Сочи я встретился с президентом России Владимиром Путиным. Израиль противится продолжению наращивания присутствия Ирана в Сирии, и мы защитим себя всеми способами от этой и любой другой угрозы.(וידאו: איתי בית און, לע״מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום רביעי 23 אוגוסט 2017

נתניהו המשיך ואמר כי "כפי שאתה מכיר היטב, אדוני הנשיא, זאת הסיבה שבגללה יזמתי את הקמת האנדרטה של הצבא האדום וחלקו במלחמת העולם השנייה בנתניה, שאתה חנכת אותה אישית, ובהקשר הזה, ישראל בוודאי שאינה מתנגדת לשילובה של רוסיה באתר ההנצחה בסוביבור. הקצין היהודי ששירת בצבא האדום הוא זה שעמד בראש המרד ההרואי הזה, ולא בכדי הוא גיבור לאומי – גם ברוסיה וגם בישראל".

לאחר מכן עבר נתניהו לדבר על ההשתלטות האירנית על המזרח התיכון, " אנחנו נפגשים כדי לדון לא רק על היחסים הבילטרליים בינינו, אנחנו תמיד עובדים על זה, אבל גם על המצב המתהווה במזרח התיכון, והמצב הזה משתנה עכשיו במהירות. איראן עושה מאמץ מואץ להתבסס צבאית בסוריה. זה מהווה סכנה לישראל, למזרח התיכון ולהערכתי לעולם כולו. איראן כבר בתהליכי השתלטות מתקדמים על עיראק ועל תימן, ולמעשה היא כבר שולטת בלבנון".

 

לאחר מכן שיבח נתניהו את פוטין על מלחמתה בדאע"ש, "אדוני הנשיא, אנחנו מנצחים כולנו במאמץ בינלאומי אדיר את דאעש וזה דבר מבורך, אבל מה שלא מבורך הוא שבמקומות שדאעש יוצא – איראן נכנסת. אנחנו לא שוכחים לרגע שאיראן מוסיפה לאיים כל יום בהשמדת ישראל, היא מחמשת ארגוני טרור והיא מחוללת טרור בעצמה, היא מפתחת טילים בין-יבשתיים עם כוונה לחמש אותם בנשק גרעיני, ומכל הסיבות הללו ישראל מתנגדת להמשך התבססותה של איראן בסוריה. אנחנו נדאג להגן על עצמנו בכל אמצעי נגד האיום הזה ובכלל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.