אישום חמור נגד יו"ר "צעירי חב"ד"

ע"פ כתב האישום, הרב יוסף אהרונוב פתח חשבון בנק פרטי והורה לתורמים להעביר כספים שנאמדו על סך של כ-3.5 מיליון שקלים" {מבוכה}

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הרב יוסף אהרונוב, יו"ר עמותת "אגודת צעירי חב"ד". הרב אהרונוב מואשם בשורה ארוכה של עבירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, שימוש במרמה ערמה ותחבולה במטרה להתחמק ממס ועבירת רישום כוזב במסמכי תאגיד.

לפי כתב האישום, אהרונוב שלט בפעילות הפיננסית של העמותה, שניזונה מכספי תרומות ומתקציב המדינה. הוא פתח חשבון בנק פרטי והורה לתורמים מחו"ל להעביר לחשבון זה כספים שנאמדו על סך של כ-3.5 מיליון שקלים.

במסגרת שליטתו המוחלטת והבלעדית בעמותה ועל מנת לקבל כספים במרמה בהיקף של מיליוני שקלים, ניהל אהרונוב את פעילותה הפיננסית של עמותת צעירי חב"ד בשני מישורים: האחת גלויה לכל, והשנייה נסתרת מעיני החשב ורואה החשבון של העמותה ונסתרת מרשם העמותות ורשויות המדינה.

אהרונוב קיבל במרמה כספי תרומות שיועדו לחב"ד על ידי כך שפתח חשבון בנק פרטי בבעלותו על שם "חב"ד צ'רנוביל צ'ילדרן" והורה לתורמים מחו"ל להעביר לחשבון הנ"ל כספים. בהמשך הורה אהרונוב להנהלת החשבונות של העמותה לא לרשום את מלוא התרומות אשר הועברו לאותו חשבון וכן לרשום תרומות שנתקבלו – כהלוואות.

סנגוריו של הרב אהרונוב, עורכי הדין נתי שמחוני ואסף קליין ממשרד הרצוג פוקס נאמן, מסרו בתגובה: "הרב אהרונוב פועל במשך עשרות שנים במסירות אין קץ למען המפעלים המבורכים של צעירי חב"ד. הרב עושה לילות כימים כדי לאפשר לעמותה לשרוד בתנאים הקשים שבהם היא מצויה. תוך כדי ניהול המערכת המסועפת שבראשה הוא עומד, נעשו מעשים שהוא מביע את צערו עליהם ונוטל את האחריות לכך".

"יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי הרב אהרונוב לא נטל מעולם כספים לכיסו ואף לא מואשם בכך. כל הכספים שהתקבלו מכספי התרומות, שימשו לצרכי פרויקט נעלה להצלת ילדי צ'רנוביל. כפי שעולה מההודעה המשותפת של הצדדים, נחתם הסדר טיעון, אשר יוצג לבית המשפט במועד שיקבע", ציינו עורכי הדין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.