איש חיזבאללה שהפך לרב בישראל (וידאו)

אברהם סיני שנולד בלבנון כמוסלמי שיעי, (איברהים יאסין) הפך לסוכן עבור ישראל ובסוף עלה לישראל, השבוע בנו לוחם גולני קיבל אות מצטיין מהנשיא. צפו בסיפור המדהים. { "העברתי מידע זהב עבור ישראל"}

 משורות חיזבאללה לישראל: הסיפור נשמע לקוח מספרי מדע בדיוני  אך הוא  ממש אמיתי לחלוטין, אברהם סיני שנולד בלבנון כמוסלמי שיעי, איברהים יאסין הפך לסוכן עבור ישראל ובסוף עלה לישראל.

צפו באדיבות רשת


הוא חווה את זוועות מלחמת האזרחים והתמודד עם כובשים זרים, עם הצבא הסורי, ואפילו גרוע מכך הפלסטינים שהתעללו בילדיו. "הפלסטינים קשרו את הילדה שלנו לשני כלי רכב, וכל רכב נסע לכיוון אחר", הוא מספר בראיון מיוחד שהעניק לחדשות 2 בתכנית אולפן שישי. "והיא צועקת, והמכוניות מתחילות למתוח אותה. את זה ראיתי מול העיניים בחצר של הבית שלי".

במלחמת שלום הגליל נכנס צהל ללבנון, ואז החל  הקשר שלו שהוביל אותו לישראל"אשתי רצתה ללדת, ואין מי שיעזור", הוא מספר. "אין אוטו בכפר, אין קופת חולים, אין מיילדת. סיור של הצבא עובר בכביש. שמנו כל מיני סימנים, כמו מפות לבנות על הגג. ובניגוד לנהלים, הכוח נכנס לתוך הכפר, תוך סיכון החיים שלו". הכוח הזעיק מסוק לכפר, הוא מתאר, לקח את אשתו של איברהים והביא אותה לבית החולים רמב"ם בחיפה.

איברהים החל בשלב הזה להעביר ידיעות לישראל, ולשתף פעולה עם המוסד לו העביר ידיעות זהב, אנשי חיזבאללה, חשדו בו ובמשפחתו. ולאחר זמן הוא  נחטף ונלקח לבונקר תת קרקעי, שם  נחקר במשך חודשים, בעינויים. מי שחקר אותו היה עימאד מורנייה  לימים בכיר חיזבאללה,  לאחר החקירה הובאו בני משפחתו של איברהים  לישראלבנו התינוק של איברהים נשרף למול עיניו.

בחיזבאללה משתכנעים  לאחר חודשים של חקירות כי איברהים זכאי. לאחר שהוא משתחרר הוא  מהחליט לנקום בארגון בחיזבאללה והופך לחפרפרת בתוך חיזבאללה לשם הוא מצטרף לשורות חיזבאללה, מנצל את מעמדו שם ומתחיל להעביר ידיעות לישראל,  במשך שנים הוא העביר לצה"ל ידיעות זהב על חיזבאללה. במשך יותר מעשר שנים הוא הגיח מדי פעם לגבול, נפגש עם מפעילו וחזר ללבנון.

עבודתו מפוסקת בשנת 1997 ישראל מחליטה  שהוא נמצא בסכנה, הוא  אשתו וחמשת ילדיו  מוברחים  לארץ, איברהים הופך לאברהם. "שם גיהנום ופה גן עדן", הוא אומר. "למה שאתגעגע לגיהנום?"

 

השבוע קיבל בנו עמוס את פרס מצטיין הנשיא. לוחם גדוד 51 של גולני שהשתתף בטקס המצטיינים בבית הנשיא.

 

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בן אדם טוב אני מכיר אותו

  להבדיל ממלא שסניקים רעים ומושחתים, שיזהר מהמסיונרים בשס

  אשריך אחינו אברהם |
  הגב
 2. גם החתן של דרעי סיני לא?או של מושה יוסף?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אדם תותח שהציל יהודים רבים, אבל אולי הוא מוגדר כבוגד בבני עמו, ואם הוא מוגדר כבוגד, אז בוגד זה בוגד.

  התפעלתי ממנו |
  הגב
 4. דומה טיפה לרב רמי לוי

  לדעתי רוב הערבים הם יהודים ורוב היהודי הם ערבים.

  יוסוף |
  הגב
 5. איברהים יאסין = אברהם סיני
  שילוב יצירתי ויפה לדעתי.

  מעניין שיש מלא שסניקים עם השמות האלו.

  כמובן הגר צדק צדיק גדול ואינו דומה לשסניקים.

  איברהים ממרן מפקד יח"צ דעשס |
  הגב
 6. איך השם מנהל את העולם, לעולם לא נבין,
  תודה רבה השם…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב