איש נטורי קרתא מואשם בריגול לאיראן – משטראוס עד שגרירות גרמניה – צפו בתמונות ממאה שערים

סערה חובקת עולם: מה לא הבטיחו לנו בסיפור הזה? מרגל רוסי שהשתלב במאה שערים וריגל עבור פוטין ואיראן, משל היה יוצא מפרי דמיונו הקודח של הסופר חיים גרינבוים בבקהילה, אולם בסופו של דבר מכל השמועות שרצו בשבוע האחרון -זה התבשיל הקודח שהתבשל בפרקליטות מחוז ירושלים:  כתב אישום חמור בפרקליטות מחוז ירושלים  כנגד  חרדי תושב ירושלים בן 47, חרדי הנמנה על ה – "נטורי קרתא", שהציע להעביר לשלטונות באיראן מידע בנוגע לישראל.

אותו חסיד גר צדק טס עד לשגרירות האיראנית בברלין, ואף הודיע כי הוא מוכן לרצוח ציוני כדי להוכיח את רצינות כוונותיו.

על פי כתב האישום  האיש החליט ליצור קשר עם נציגי הממשל האיראני, ולהציע להם את שירותיו כמי שמוכן לאסוף מידע מודיעיני על ישראל ולהעבירו אליהם. הוא רכש כרטיס טיסה לברלין במטרה להגיע לשגרירות האיראנית שבבירת גרמניה, ולצורך כך בירר מראש את הכתובת המדויקת שלה.

בינואר 2011 טס הנאשם מישראל לברלין", מתואר בכתב האישום. "יומיים לאחר הגעתו, התייצב בשגרירות, פנה לפקיד בכניסה ואמר לו שהוא ישראלי המעוניין לשוחח איתם. הנאשם מסר לו את דרכונו, כשבאותה העת לבש חולצה לבנה, מכנסיים שחורים, ציצית וחבש כיפה".

הנאשם  הורשה להיכנס לשגרירות, שם הוא פגש שלושה אנשים, שזהותם לא ידועה . בכתב האישום נכתב עוד כי אחד מהם הציג עצמו בשם "האג'י באבא". הישראלי סיפר לנציגי השגרירות שהוא משתייך ל"נטורי קרתא", וכי אמונתו שוללת את קיומה של מדינת ישראל, ועל כן הוא מעוניין להציע להם לאסוף מודיעין על ישראל.

 במהלך השיחה הוא  שאל אותם כיצד הם לא מצליחים לשמור על אנשיהם בתוך איראן מפני התנקשויות שיוזמת ישראל. הפקידים, שככל הנראה לא התרשמו מדבריו, מסרו לו שיש לערוך בירור נוסף בנושא, ואף העבירו לו כתובת דואר אלקטרוני וסיסמה, שם הבטיחו שתמתין לו הודעה מטעמם. עוד הורו לו לשמור על קשר טלפוני עם השגרירות.

 כבר באותו החודש הוא שב לישראל, ובדק את תיבת הדואר האלקטרוני , הוא חייג לשגרירות פעמיים מטלפונים ציבוריים בירושלים, כדי שלא יעלו עליו. הנאשם התקשר מטלפון ציבורי ברחוב שטראוס ואיש לא ענה לו,  במקרה השני  הוא התקשר מגבעת שאול נמסר לו כי "האג'י באבא" איננו נוכח.

הפרקליטות מייחסת לאיש עבירות של מגע עם סוכן חוץ ושל גילוי כוונה לבגוד. בבקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים נכתב כי "העבירות המיוחסות לאיש מקיימות חשש סביר, כי שחרורו יסכן את ביטחון המדינה, ויביא להתחמקות מהליכי שפיטה או ריצוי עונש המאסר".

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.