איש עסקים העביר לדרעי 200 אלף שקל

איש עסקים העביר לחשבון הבנק של שר הפנים אריה דרעי כ-200 אלף שקל. אך דרעי לא טרח לדווח למבקר המדינה – כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון "הארץ"

מסתבך? איש עסקים העביר לחשבון הבנק של שר הפנים אריה דרעי כ-200 אלף שקל. איש העסקים אילן שרעבי העביר את הכסף, אך דרעי לא טרח לדווח למבקר המדינה – כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון "הארץ".

על פי הדיווח בהארץ, הכסף התקבל בשנת 2012 לאחר שדרעי הכריז על שובו לחיים הפוליטיים, אולם עדיין לא שב להנהגת שס.

זמן קצר לאחר שנכנס דרעי לתפקידו כשר הפנים ב-2016 הוא נפגש עם שרעבי בלשכתו בירושלים. שרעבי ביקש שהשר יתערב בעימות משפטי בין עיריית רמת השרון לכפר הירוק, שם יושבת החברה שבבעלותו. דרעי נעתר לבקשה ופנה בעניין לאנשי משרדו.

עיריית רמת השרון תבעה מהכפר הירוק, היטלי פיתוח בסכומים גבוהים. שרעבי טען כי אין כל הצדקה לתשלומים שתבעה מהם העירייה, וכי דרעי פנה למחלקה המשפטית של משרד הפנים כדי שתטפל בבעיה אך לא נמצאה דרך לפתור את הסכסוך.

בהארץ מודגש כי מדובר בניגודי עניינים פוטנציאליים, וכי היה לדרעי לדווח על כך למבקר. דרעי לא דיווח למבקר על קבלת הכספים משרעבי ונמנע מגילוי נאות על כך כשעסק בעניינו כשר הפנים.

על פי הדיווח בהארץ, שרעבי טוען שהכסף שהועבר לדרעי ב-2012 היה הלוואה בלבד, שהוחזרה במלואה. הפרשה נחקרה במשטרה בחודשים האחרונים, בחקירה טען דרעי כי הוא שכח שקיבל את הכספים הללו, וכי החזיר את הכסף בעת החקירה- למרות שהמשטרה הבהירה לו שצעד כזה עלול לפגוע בחקירה.

שרעבי אמר ל"הארץ" כי נפגש עם דרעי בעניין היטלי הפיתוח, אך הסביר שעשה זאת לבקשת הנהלת הכפר הירוק. לדבריו, תשלום ההיטלים עלול לפגוע במצבם הכלכלי ותפקודם של מוסדות החינוך של הכפר הירוק.

תגובת לשכתו של דרעי להארץ: "השר דרעי סירב בעבר להגיב להדלפות מהחקירה ולפיכך מסרב להגיב גם לכתבה זו. השר ימסור את תשובותיו אך ורק לחוקרים ולא בתקשורת. השר דרעי חוזר וקורא להתאזר בסבלנות ולכבד את החקירה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי שכח 200 אלף שקל, הוא צודק, מה זה 200 אלף בשבילו, הוא גונב מיליונים. אבל איך התימני שרעבי לא דרש את הכסף? גם הוא שכח?

    חחחחחחחחחחחחחחחחחח

    תלמיד מרן |
    הגב