איתי אנגל יצא לבירת דאע"ש : "כולם אומרים שרציתי להתאבד"

"זה מלחיץ, כי הקריאות של אבו בכר, מנהיג דאע"ש, ברקע קוראות לכולם להילחם בנו", משתף אנגל בראיון לחי בלילה, צפו {הקרב על מוסול}

בתכנית עובדה שודר סרטו המרתק של איתי אנגל – הקרב על מוסול, בירת דאע"ש בעיראק. למרות הסיכון הרב איתי אנגל הצטרף לכוחות הלוחמים שהסתערו על העיר עד לקו האש.

אנגל נכנס לעומק העיר מוסול, שם הוא נקלע למארב צלפים מתוכנן, שבדרך הטבע הוא לא היה יוצא חי. "זה מלחיץ, כי הקריאות של אבו בכר, מנהיג דאע"ש, ברקע קוראות לכולם להילחם בנו", משתף אנגל בראיון לחי בלילה, ומוסיף: "בזמן שצולפים בנו הנהג מבקש שאשאר ברכב, אבל מהניסיון שלי ומהסרטים שדאע"ש דאגו להראות לכולם איך המשוריינים הופכים למלכודת מוות, ההחלטה שלנו הייתה לצאת".. "לי יש סיפור כיסוי משלי, יש לי דרכון זר, אנגלית ועוד שפה אירופאית שאני מדבר בהן באופן שוטף", מסביר אנגל ומיד חוזר לתאר את המצב הרעוע בליבה של העיר מוסול: "המחבלים הם בעצם ילדים מתאבדים, בני 11 עד 13, מה שאני עומד להגיד עכשיו זה משפט סוריאליסטי, אבל דאע"ש אומר להם תודה יש לנו מספיק מתנדבים להתפוצץ, תנסו במחוזות אחרים".

בארץ, גיחכו על תשע הנשמות של איתי אנגל. "עם הזמן כבר הפסקתי להסביר", מודה אנגל ומשתף: "כולם אומרים לי 'יש לך משאלת מוות', 'אתה רוצה למות', 'אתה מתאבד', אבל אני מאוד מאוד שומר על עצמי, אני לוקח סיכון, אבל סיכון מאוד מחושב למרות מה שנראה שם". בין אם הסיכון מחושב או לא, את האומץ של אנגל אפשר רק להעריץ. צפו בחלק השני של הקרב על מוסול.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.