איתם ונעמה נרצחו לעיני ילדיהם: "זוג משמיים"

פיגוע הדמים ליד איתמר: איתם ונעמה הנקין, כבני 30, יובאו בשעה 11:00 למנוחות לאחר שנרצחו אמש מאש מחבלים למכוניתם ליד איתמר. במהלך הלילה פרצו עימותים בין מתנחלים ופלסטינים במספר מוקדים ביהודה ושומרון. בנריה, מקום מגוריהם של בני משפחת הנקין, יצאו מספר תושבים להפגנה וקראו "דם יהודים אינו הפקר".

פיגוע בדם קר: הבוקר תתקיים הלוויתם של איתם ונעמה הנקין, שנורו אמש למוות ליד היישוב איתמר בשומרון, בני הזוג יובאו הבוקר (שישי) למנוחות בשעה 11:00 בבית ההספד הר המנוחות בירושלים.

ביהודה ושומרון נמשכות סריקות כוחות הביטחון אחר חשודים בפיגוע.

 

כאמור, אמש סמוך לשעה 21:00, נורו בני הזוג, בשנות ה-30 לחייהם, מירי של רכב חולף. כוחות של  צה"ל שהוזעקו למקום ביצעו בזוג, תושבי היישוב נריה, נאלצו לקבוע את מותם במקום. ברכב ישבו גם ארבעת ילדיהם בני 4 חודשים, 4, 7 ו-9, שחולצו ללא פגע.

 

סמוך לכפר בית פוריק. המחבלים ירו לעבר הרכב ולאחר מכן אף ביצעו וידוא הריגה בשני ההורים שישבו במושב הקדמי, לא ברור האם ראו את הילדים, מהבדיקה עולה כי לא הבחינו המפגעים בילדים שישנו בספסל האחורי ולכן ברחו מהמקום מיד לאחר מות ההורים.

דובר נריה יוסי דרמר אמר הבוקר כי למרות האירוע הקשה, "אנחנו ממשיכים כי חייבים להמשיך. באנו לפה כי חשבנו שצריך לגור פה, ולא ניתן למחבלים לנצח אותנו. אנחנו אוגרים כוחות וממשיכים הלאה".

 

צה"ל החל בסריקות אחר היורים וכחלק מהמאמצים אזור מזרח שכם הוגדר שטח צבאי סגור וצירים רבים נחסמו. כמו כן ארבעה גדודי צה"ל הוקפצו לאזור בעקבות הרצח וכוחות גדולים של צה"ל הטילו סגר על הכפרים בית פוריק ועוורתא הסמוכים לזירת הפיגוע. גדודי "עבד אל קאדר אל חוסייני" לקחו אחריות לפיגוע.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה בניו יורק הטיל את האחריות על ההסתה של הצד הפלסטיני. "זהו יום קשה למדינת ישראל", אמר נתניהו. "אנחנו עדים למעשה רצח אכזרי במיוחד ומזעזע שבו נרצחו זוג הורים ונותרו ארבעה יתומים קטנים והלב של כולנו עם הילדים והמשפחה. הרוצחים ידעו שהם רוצחים אבא ואמא – הילדים היו שם. שוב הוכח שההסתה הפלסטינית הפרועה מביאה למעשי טרור ורצח כמו זה שראינו הערב".

 

שעות ספורות לאחר הרצח פרצו עימותים בין מתנחלים ופלסטינים במספר מוקדים ביהודה ושומרון. בנריה, מקום מגוריהם של בני משפחת הנקין, יצאו מספר תושבים להפגנה וקראו "דם יהודים אינו הפקר". ראש הממשלה הודיע כי בכוונתו לשוחח עם שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש השב"כ, על הצעדים שיש לנקוט בעקבות הפיגוע. "נפעל לא רק כדי לתפוס את הרוצחים, אלא גם כדי להגביר את הביטחון לכל אזרחי ישראל", הוסיף.

 

 

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.