אי סדרים בעמותה: בד"צ בית יוסף יפורק?

אתר מחלקה ראשונה חושף הערב כי רשם העמותות הוציא בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפרק את בד"ץ בית יוסף – שאותה הקים מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל – וזאת בשל אי סדרים ופעילות שבוצעה בתוך העמותה שלא כחוק.

אתר 'מחלקה ראשונה' חושף הערב כי רשם העמותות הוציא בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפרק את בד"ץ בית יוסף – שאותה הקים מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל – וזאת בשל אי סדרים ופעילות שבוצעה בתוך העמותה שלא כחוק.

מי שעומד בראש מערכת הכשרות הוא הרב משה יוסף, אחיו של הרב הראשי הרב יצחק יוסף. הבד"ץ – מה שמכניס לו מקור פרנסה לא רע.

בבקשתו של הרשם נאמר, כי העמותה נוסדה בנובמבר 1998 לשם הקמת בתי דין לענייני ממונות והפעלתם, הפעלת קורסים למשגיחי כשרות, גמילות חסדים שיעורי תורה ועוד. בפועל, טוען הרשם, פעולות העמותה מתנהלות בניגוד לחוק ולתקנון.

צילום: ויקיפדיה
צילום: ויקיפדיה

בעקבות תלונה שהוגשה לרשם העמותות, החלו הרשם לבדוק את תיק העמותה שם נמצא כי היא אינה מגישה לו דוחות כספיים ומילוליים, פרוטוקולים והודעות כמתחייב מן החוק, וכי היא אינה משלמת אגרה כדין.

על פי הדיווח במחלקה ראשונה אי-הגשת המסמכים אינה מאפשרת לרשם לפקח על פעילותה של העמותה, וייתכן שיש בכך בכדי להעיד על העדר פעילות ועל אי-קידום מטרותיה של העמותה.

עו"ד חוי קליין שהגישה את צו הפירוק מסרה כי הרשם גילה, כי בשנת 1997 נרשמה חברה בשם זהה, בבעלותו של משה יוסף – אך משם לא התקבלה תשובה.
חבר ועד העמותה, יעקב מאיר שטרן, הודיע לרשם, כי הוא אינו חבר בעמותה והפנה טענה על זיוף או שימוש בשמו ללא הסכמתו, הרשם הפנה אותו למשטרה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה השייכות של התמונה

    איך התמונה של הרב אברהם יוסף שליט"א,, שייכת לסיפור?
    עד כמה שלי ידוע, הוא אינו מחובר לנושא כלל וכלל.

    שי |
    הגב