אובמה לא יאשר לפולארד לעלות לישראל

גם לאחר הפגישה עם נתניהו מסרב נשיא ארה"ב לאפשר למרגל הישראלי לעלות לישראל לאחר שחרורו בשבוע הבא {אטימות אמריקאית}

עומד בסירובו: נשיא ארה"ב, ברק אובמה, מסרב להתערב כדי להתיר לג'ונתן פולארד לעלת לישראל לאחר שישוחרר מבית הכלא בשבוע הבא (עם סיום 30 שנות מאסר).

העיתון 'וושינגטון פוסט' חושף הבוקר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש אתמול מאובמה להתערב למען פולארד, אולם זה סירב. יצוין כי בתדרוך עם כתבים ישראליים אמר רה"מ בהדגשה: "איני מתייחס לשאלות על פולארד".

סירובו של אובמה לבקשה מהווה אכזבה קשה מבחינתו של נתניהו שרצה מאוד לשוב לארץ כשבידיו הישג מיידי וממשי.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי בסביבתו של רה"מ מסכמים בסיפוק את הפגישה בין המנהיגים ומדגישים כי גם אם חלק מחילוקי הדעות בין הצדדים נותרו כשהיו, הרי שהם לא צפו במהלך הפגישה.

ראש הממשלה עצמו אמר בסיום הפגישה עם אובמה:"זו הייתה אחת מהפגישות הטובות ביותר שהיו לי עם הנשיא. לא הרגשתי מתח מצד אובמה". נתניהו הוסיף כי הוא דרש למנוע מאיראן לעשות שימוש בשטח סוריה כדי לתקוף את ישראל.

"אני לא בטוח שאפשר לחבר שוב את סוריה כמדינה, אבל בכל מקרה יש למנוע את התוקפנות האיראנית כלפינו", אמר נתניהו.

במהלך הפגישה התחייב נתניהו להמשיך לחתור לפתרון שתי המדינות, זאת למרות הקיפאון המדיני.

מי שלא אהב את הדברים הוא שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, שכינה את ההסכמה לשתי מדינות "טעות היסטורית".

"לצערי עדיין בפוליטיקה הישראלית חלק ניכר ואולי אפילו רוב המפלגות תומכות ביצירת מדינה פלסטינית…אני סבור שזו טעות היסטורית", טען השר בנט, "אני חושב שעוד 100 שנים היסטוריונים יכתבו 'איך יכול להיות שבלב תקופה ג'יהאדיסטית יש כאלה שמדברים על הזרקת כל הג'יהאד הזה לתוך ישראל", אמר בנט בראיון לגל"צ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.