אכזבה לנתניהו- ראש ממשלת סינגפור מאמין בפתרון שתי המדינות

סינגפור היא חברה טובה של ישראל, אך גם של הרשות הפלסטינית{מדיני}

ראש ממשלת סינגפור, לי הסיין לונג, אמר הבוקר (ב') לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מאמין בפתרון שתי המדינות. "אמרתי לראש הממשלה שזהו הפתרון הנכון לדעתנו. המזרח התיכון אמנם רחוק מאיתנו ובכל זאת יש לנו עניין רב במתרחש שם בגלל האוכלוסיה המוסלמית הגדולה אצלנו", הבהיר הסיין לונג.

מדובר בביקור רשמי ראשון של ראש ממשלת ישראל במדינה, אם כי המנהיג הסינגפורי ציין כי ראש ממשלת ישראל המנוח יצחק רבין קיים במדינה ביקור לא רשמי בשנת 1993. נתניהו שקיווה כי הביקור יתמקד בפיתוח טכנולוגיה משותפת ובשיתוף פעולה כלכלי בין שתי המדינות, התאכזב מהביקורת המדינית של הסיין לונג. המנהיג הסינגפורי הדגיש עוד כי "סינגפור היא חברה טובה של ישראל, אך גם של הרשות הפלסטינית. אנחנו מקווים שישראל והפלסטינים יפתחו במשא ומתן שיקדם פתרון ארוך טווח. זה יכלול פשרות קשות מאוד".

מוקדם יותר קיימו ראש הממשלה נתניהו ונשיא סינגפור טוני טאן פגישה מורחבת יחד עם שרים בממשלה. בפגישה דנו השניים על העמקת שיתופי הפעולה בין שתי במדינות בתחום הטכנולוגיה כדי להתגבר על אתגרים משותפים. כמו כן, דנו השניים בהעמקת שיתוף פעולה בין המדינות על מנת לסייע למדינות אפריקה בתחום הטכנולוגיה והיזמות.

הנשיא הסינגפורי ציין כי שתי המדינות התחילו כמדינות קטנות ללא משאבים טבעיים ופיתחו טכנולוגיות אשר סייעו לצמיחתן ושגשוגן. ראש הממשלה נתניהו העלה בפני הנשיא את נושא פתיחת קו תעופה ישיר בין המדינות, ואף הזמין אותו לבקר בישראל.

מקור בכיר בפמליית ראש הממשלה אמר אתמול כי הידוק הקשרים בין שתי המדינות היא עדות נוספת לכך שישראל אינה מבודדת מדינית, וכי מדינות רבות שואפות ליהנות מפיתוחיה הטכנולוגיים והידע שצברה בהתמודדות עם טרור. הסינגפורים מושקעים כבר במאות חברות סטארט אפ ישראליות ושואפים להרחיב עוד את הקשרים עם היזמות המקומית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.