"אלבוים יסולק מהחסידות אם יעלה להר"

בהוראת האדמו"ר פורסם הערב (שוב) הכרוז נגד העליה להר. בתוך כך, העסקנים מאיימים לנקוט בסנקציות חריפות נגד אלבוים {בעלזא סוערת}

ההר והסערה: בחסידות בעלזא לא נותרו אדישים לנוכח סערת העליה להר הבית שהתעוררה בימים האחרונים, סערה שבמרכזה ניצבים בני משפחת אלבוים – מהמשפחות המוכרות בחסידות.

בהוראת האדמו"ר מבעלזא פורסם הערב (שוב) הכרוז עליו חתומים דייני החסידות השוללים מכל וכל את העליה להר.

הכרוז שהופץ (שוב) בהוראת האדמו"ר הערב
הכרוז שהופץ (שוב) בהוראת האדמו"ר הערב

בתוך כך, עסקני החסידות הבהירו הערב כי אם אלבוים ימשיך לעלות להר אזי ינקט נגדו סנקציות חריפות ביותר, לרבות הרחקה מביהמ"ד של החסידות וסילוק ילדיו מהמוסדות השונים.

כזכור, מוקדם יותר פירסמנו כי לאחר שאמש הותקפו באלימות בני משפחת אלבוים, הנוהגים מזה שנים לעלות להר הבית, ע"י כמה עשרות קיצוניים תוך שהם מכנים אותם "רוצחים", מגיעה היום תגובת הפעילים החרדים העולים להר.

בכרוז שהופץ בירושלים נכתב כי בכוונת הפעילים להעלות קבוצה של 100 אברכים ובחורים חרדים להר כבר בימים הקרובים.

"מתחייבים לטשטש פרצופים". הכרוז שהפיצו נאמני ההר החרדים
"מתחייבים לטשטש פרצופים". הכרוז שהפיצו נאמני ההר החרדים

"נוכח הפגיעה ברב אלבוים שליט"א אנו מארגנים עליה חרדית המונית להר הבית, לאות הזדהות ותמיכה במאבק על בניין בית המקדש", נאמר במכתב.

בהמשך תוקפים הפעילים ישירות את נטורי קרתא ו…כמה מבכירי העיתונאים החרדים שהתבטאו נגד הרב אלבוים: "ובוז ענק לאוסף הרשעים, ערב רב של נטורי קרתא יוסי אליטוב ואבי בלום, מנציחי דרכם של ירבעם בן נבט וטיטוס הרשע".

"בכוונתנו להגיע ליעד סביר של 100 אברכים ובחורים (מתוך כ-300 שכבר עלו)", מבטיחים הפעילים תוך שהם מרגיעים את החוששים מפני פרסום תמונותיהם "אנו מתחייבים לפרסם רק תמונות גב ולטשטש פרצופים".

בתוך כך, הרב שמשון אלבוים – מי שכאמור עומד במוקד הסערה – העניק לפני זמן קצר ראיון טעון ל'קול חי' במהלכו הוא התעמת בחריפות עם המראיין אבי מימרן, תוך שהוא מנסה להסביר את את ההיתר שמאפשר לו לעלות להר.

האזינו: (באדיבות 'קול חי')

"אני לא מייצג את החסידות או הרב'ה. הנושא הוא הלכתי, הרב'ה זה בשביל עבודת השם", אמר אלבוים והוסיף: "גדולי הדור מכל העדות לא אוסרים מבחינה הלכתית לעלות להר. כל הוויכוח הוא האם צריך לדאוג לבעיות שיווצרו כתוצאה מהעליה להר".

אלבוים טען עוד כי "הרב עוביה והרב מרדכי אליהו אליהו התירו לאנשים באופן אישי לעלות להר הבית, תוך שהם מוודאים איתם שיקפידו על פרטי ההלכות באשר למקומות המותרים בכניסה".

באשר לתשובה המפורשת של הרב עובדיה בענין אמר אלבוים: "התשובה של הרב עובדיה נכתבה במהלך מלחמת ששת הימים, כשעם ישראל נכנס בהמוניו להר הבית בלי טבילה ובלי לדעת את ההלכות. התשובה של הרב עובדיה היתה כדי למנוע את המצב הזה".

טענותיו של אלבוים נתקלו במחאה ושאלות קשות שהציב לפניו המראיין. השיחה אף עלתה לטונים צורמים לנוכח טענתו של אלבוים כי "גם הרבנים שמחתימים אותם היום, – זה בגלל אינטרסים. הייתי אצל הרבה מהם באופן אישי ואני אומר זאת מידיעה".

אלבוים טען בנוסף כי כל העולים החרדים להר עשו זאת לאחר שקיבלו היתר אישי מהרב שלהם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. היה לי קשה מאוד להאזין לשיחה הזו.
  אני כבר לא מדבר על השימוש ב"ציוני" כמילת הגנאי הגרועה ביותר.
  אני מדבר על כך שלמעט 2 הדק' הראשונות, המראיין התעלם לחלוטין מדברי המרואיין וממש שיקר בפניו.
  השיא היה כשהמראיין הנכבד ענה בפה מלא שאם אדם היה אצל הרב עובדיה זצ"ל והרב פסק לו אישית משהו, עליו להתעלם מדברי הרב ולהאזין לכרוז.
  זה מריח מעסקנות כי הלכה שומעים מפי רב, לא מפי כרוז. אני לא יודע מי שרבב את שם הרב לכרוז, אני יודע היטב מי הרב שאצלו הייתי ואמר לי בפיו מה לעשות.
  וכל זה באצטלא של "ככל אשר יורוך"- מי? הרבנים או בית הדפוס של הכרוז? בפרט עם כל הכרוזים המזוייפים שאח"כ מתברר שהרבנים לא ידעו על קיומם ואנשים הדפיסו ע"ד עצמם וכו'. בנסיון להגן כביכול על גדולי הדור יצא שהמראיין מחק אותם כי גם אם הם יאמרו משהו אחרי שמישהו הדפיס כרוז צריך להתעלם מהם, כי הוצאנו מהם מה שרצינו. גדול הדור זה לא מדפסת כרוזים וודאי שכפי שלא כל אחד מניח ר"ת או טובל מדי יום, מתענה בקביעות או מתפלל בכוונות האר"י והרש"ש- מה שאסור עבור כלל האנשים לא תמיד אסור עבור כל אדם, אחרת לא היה צורך ברבנים- יש לך ספרים, שב ולמד.

  אישית, אני לא עולה כי הרב שלי אוסר, אבל הדיון הזה יצא מהמסגרת של הלכה, השקפה וכו' והפך להתנגחות אישית בה לא מקשיבים לכלום ונגררים לאמירות שמבזות את גדולי הדור.

  אהרון |
  הגב
 2. האשכנזים זה עם של פסיכופתים .
  גאוותנים סרוחים

  אין פלא שהייתה להם שואה .
  הם דפוקים גנטית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב