אלה בסוסים ואנחנו בשם ה' / מוטי סגל

קבוצת ה"סיקריקים" אליהם חברו לאחרונה פלג ליטאי קטן הצליחה להוציא את הנהגת הציבור החרדי משלוותה, המרעישים המפגינים תופסים את הכותרות, אך רבבות בני התורה ובחורי הישיבות שבו היום אל ספסל הלימודים לשקוד על התורה הקדושה לזמן קיץ הם הכותרות המובילות של הימים הללו {דעה}

קבוצת ה"סיקריקים" אליהם חברו לאחרונה פלג ליטאי קטן הצליחה לא פעם להוציא את הנהגת הציבור החרדי מדעתה. הקבוצה,הוגדרה מאז ומעולם כפלג הקיצוני והפרוע ביותר שפועל בירושלים וברחוב החרדי שמם מוזכר תוך כדי הבעת הסתייגות גורפת ממעשיהם.

בימים האחרונים אנו עדים לשורה של הפגנות בהובלת 'הפלג הירושלמי' שפרש מהציבור הליטאי לפני כארבע שנים וחבר בהשקפותיו לחוגי 'העדה החרדית', מנהיגי המיינסטרים החרדי כבר מזמן אינם מפנים את תשומת לבם למתחולל בקרב הקבוצה שולית שאינם מעניינים את מאת האחוזים של המגזר החרד 'באמת' לדבר השם.

ההפגנות הללו הן שיבוש ההלכה שמצטייר בצדק בעיני רבים בחברה הישראלית כשיבוש ערכים מוחלט של מאמיני ד' והדבקים בתורתו. לעתים נאמני תורת ד' ושומרי המצוות מצטיירים כמוזרים וזרים, ואף על פי כן הם נאמנים לדרכם, בשל העובדה ששמירת מצוות אינה תלויה במה שחושבים עליה אחרים, אולם כאשר מדובר בהפגנות אלימות המנוגדות להלכה, כאשר ידוע לכל כי ההפגנה אינה אלא על בחור אשר בילה את זמנו הפנוי במקומות מפוקפקים, מדובר גם בחילול ה' ובגילוי פנים בתורה שלא כהלכה.

האנשים המפגינים לא חסים על הציבור החרדי כולו כאשר הם יוצאים לחסימת כבישים ביום רגיש כמו יום השואה הם מכפישים את שמנו ומדביקים בנו תווית של פראים, אלימים… וחובבי אקשן, שזה מנוגד בתכלית לדרכינו ולהשקפתינו, אין כאן אידיאולוגיה ואין כאן מניעים דתיים. הקבוצה הזו בעצמםה גולשת כל הזמן באינטרנט ומעודכנים בכל מה שקורה. מדובר פשוט במלחמת שליטה. הם רוצים לשלוט בשטח".

המרעישים תופסים את הכותרות, אך רבבות בני התורה ובחורי הישיבות שבו היום אל ספסל הלימודים לשקוד על התורה הקדושה לזמן קיץ, מטרתנו הראשונה היא להרבות קידוש שם שמים זאת נעשה בראש ובראשונה על ידי תלמוד תורה, ופיתוח עצמנו הן ביכולת התורנית, והן ביכולת המוסרית, ההישגים האמיתיים מושגים לא על ידי הפגנות, אלא מתוך רצון טוב דיבור והסכמה שהוכיחו את עצמם עד היום.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חבל, חבל שהגר"ש אוירבך לא מתייעץ איתך, אולי תציע לו, תסביר לו שתקבל אותו ליעוץ יסודי בלי תשלום, תסביר לו שאתה יודע מה חילול השם מה לא, על מה צריך להילחם ועל מה לא, תסביר לו שאתה יודע מתי גדולי ישראל הורו לצאת להפגנות זועמות [כמו גיוס בנות] ומתי לא,

    רייזיל |
    הגב