4 ח"כים חשפו: "בני משפחתנו נחטפו" (וידאו)

לא פחות מארבעה חברי כנסת חשפו כי גם בני משפחתם נחטפו . "אמי ילדה בבית היולדות ומשום מה אמרו לה שהילדה מתה", סיפרה ח"כ נאווה בוקר { דרמה בכנסת }

דרמה התחוללה במהלך ישיבת ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת שדנה היום (שלישי) בפרשת ילדי תימן החטופים.

במהלך הישיבה, לא פחות מארבעה חברי כנסת חשפו כי גם בני משפחתם נחטפו . "אמי ילדה בבית היולדות ומשום מה אמרו לה שהילדה מתה", סיפרה ח"כ נאווה בוקר (ליכוד) שחשפה אתמול בעמוד הפייסבוק שלה לראשונה את סיפור משפחתה.

"אמי דרשה לראות את הבת שלה, לראות גופה ולהביא אותה לקבורה וזה לא קרה", הוסיפה בוקר. "הרופאים אמרו לה שלוקחים את הגופה לנתיחה, כל מיני תירוצים שונים ומשונים. אני לא יכולה לדעת אם היום היא חיה או באמת נפטרה אבל גופה לא הייתה, לא הייתה קבורה, לא היית הלוויה ואמי חזרה הביתה אחרי הלידה בידיים ריקות, בלי בת".
ח"כ יואב בן צור (ש"ס) הפתיע כשתאר כיצד לקראת סוף חייו, הצליח דודו למצוא את בתו שנעלמה לפני שנים. "דודי שפר עליו מזלו לקראת סוף חייו. הוא הצליח בדרך לא דרך למצוא את בתו הבכורה ציפורה שהייתה מאומצת אצל משפחה", סיפר ח"כ בן צור. "הם הצליחו בתחנונים רבים לראות את בתם לעשר דקות והבת אמרה להם 'אני לא רוצה לראות אתכם יותר, אני לא רוצה לסבך את החיים שלי".

ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני). "היית להם ילדה בשם ציפורה שחלתה בצהבת ושכבה בבית החולים. היא הייתה בשלבי החלמה מתקדמים ודודתי באה להניק אותה יום לפני שנעלמה. ביום שלמחרת ביקשו ממנה לבוא לקחת את בתה הבריאה מבית החולים וכשהגיעה לבית החולים אמרו לה 'ילדתך מתה'".

כששאלה דודתו של ח"כ יונה כיצד ייתכן שאתמול עוד הניקה את בתה הבריאה, פשוט ענו לה "סליחה גבירתי ילדתך מתה". "היא מתארת באופן מצמרר את הריצה שלה בין החדרים השונים של בית החולים למצוא את בתה", הוסיף ח"כ יונה. "והילדה הזו נעלמה. כמו במקרים רבים ציפורה מגיעה לגיל 18 ומקבלת צו גיוס, למשפחה הזו יש אחות במקום כלשהו בעולם, והם רוצים לדעת מה עלה בגורלה".

"גם אצלי במשפחה יש לי דודה שלקחו לה את הילד אחרי הרבה שנים שהיא לא ילדה", סיפרה ח"כ נורית קורן (ליכוד) ממובילות המאבק. "זה פשוט פשע. אני לא יכולה לחשוב איך לוקחים לאמא את הילד? איך יכול להיות?"

"זה כתם, זה גידול על החברה הישראלית", אמר שר הרווחה לשעבר, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד). "אני מנסה לחשוב מה היה קורה היום אם אם הייתה נכנסת ללדת ולמחרת היו מודיעים לה שבנה או בתה נפטרו וכשתבקש עדויות לכך – כלום, שום דבר. לנתק ילדים מהורים? זו תופעה שמקפלת בתוכה הרבה מאוד גזענות".

 

"אין מסמכים על מה שאירע שם, נראה שמישהו ניסה להחליק את זה, רב הנסתר על הגלוי", הוסיף ח"כ כהן. "רק שיפתחו ארכיונים יהיה אפשר באמת להתמודד עם השאלה הזו. אני פונה לראש הממשלה – אתה לא אחראי למה שקרה אז, אנחנו לא יודעים מי כן אחראי ומי נתן את ההוראה, אבל אנחנו כחברי כנסת אלא שאחראים לכך היום".

 

"לא יכול להיות שיש אנשים כאן בארץ שחיים בידיעה שקרו למשפחות שלהם עוולות בעבר והם לא יודעים מה התרחש", אמרה ח"כ רחל עזריה (כולנו). "יש לנו המון כאבים מהעבר ועד שהמדינה לא תכיר בהם ולא נתמודד איתם, לא נוכל לחיות כאן כחברה", הוסיפה וקראה לחשוף מיד את כל הידוע על הפרשה.

 

"זה פשוט פשע", אמרה ח"כ נורית קורן (ליכוד) "אני לא מצליחה לחשוב איך לוקחים מאמא ילד. זה הרבה יותר מ-1000 ילדים, הצטברו הרבה יותר עדויות. אני רוצה לסגור את הפצע ולתת להורים מנוחה"

 

ח"כ נאווה בוקר (ליכוד) דיברה על כך שאחיה ואחותה הגדולים הם ככל הנראה  בין ילדי החטופים. "לא זכיתי להכיר את אחי ואחותי הגדולים, וסביר להניח שהם בין ילדי תימן החטופים", כתבה בוקר בפייסבוק. "אמי מעולם לא ראתה את הגופה, לא קיבלה תעודת פטירה ואותה אחות שסיפרו שנפטרה מעולם לא הובאה לקבורה. הרופאים והצוות הרפואי, כנראה ניצלו את תמימותה של אמי ולקחו ממנה את בתה".

 

"הגיע הזמן לחשוף את האמת מאחורי הפרשה המזעזעת הזאת", הוסיפה בוקר. "פרשה שמהווה כתם שחור בהיסטוריה של מדינת ישראל. הילדים האלה נקרעו מידיהם של הוריהם ועד היום למרות כל ועדות החקירה שנערכו אף אחד לא יודע מה עלה בגורלם. הגיע הזמן שנפתור אחת ולתמיד את הפרשה המבישה הזאת, נחשוף את הפרוטוקולים וחומרי החקירה ונעשה צדק היסטורי עם העדה התימנית ועדות המזרח והבלקן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.