אלול בשבילי: יהורם גאון ועובדיה חממה

במסגרת פינת "אלול בשבילי" שוחחו יהורם גאון ועובדיה חממה על שיתוף הפעולה במוסיקה, מהו חודש אלול בשבילם, וגם על ההתחזקות הרוחנית של גאון – האזינו

"האם אפשר לקיים כל יום ראיון כזה?" שאל הזמר המיתולוגי יהורם גאון בראיון לתכנית 'חידודון' ברדיו 'קול ברמה'.

את הראיון המשותף, פתחו יהורם גאון ועובדיה חממה על השיר החדש שיצא בימים האחרונים "דרכי נעם", סינגל מתוך אלבום שיצא בקרוב שכולו שירי קודש.

הדיסק שנכתב ע"י עובדיה חממה ומבוצע ע"י יהורם גאון, מכיל בתוכו שירי רגש "האלבום הזה יעשה שמחה גדולה בשמים" אומר חממה.

לאחר ששוחחו על הסינגל ועל האלבום, פנה מימון ליהורם גאון, ושאל אותו על חודש אלול בשבילו. לשמע שאלה זו השיב גאון, כי אלול בשבילו זה זיכרון בבית אבא ולסליחות שהיה הולך עם אביו בשכונת בית הכרם בבירה.

"אלול זה חודש של אימה גדולה, כילד אני זוכר את עצמי מבוהל  ומפוחד ממש עד לתפילת נעילה ביום הכיפורים שהשמש עודנה על העצים", אומר גאון. "ואני מצר על כך, שהילדים היום לא מרגישים כך".

במהלך הראיון נשאל גאון, איזה קטע הכי מרגש אותו בתפילות הימים הנוראים? וגאון ענה "אל מלך יושב על כסא רחמים" הנאמר גם בסליחות.

"יהורם הוא השופר של המוסיקה הישראלית היום", מציין חממה. "מי שלא שמע את יהורם בכיפור כשהוא עובר לפני התיבה, לא שמע תפילה מימיו".

את הראיון סיים גאון בהערה על שאלות שהוא נשאל מידי פעם, על כך התחזקותו לכאורה או חזרתו בתשובה, ואמר כי הוא לא חוזר משום מקום מכיון שהוא תמיד בתוך זה.

האזינו לראיון המלא:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.