אלו חמשת הצעירים המבטיחים בפוליטיקה החרדית

הם נמצאים קרוב קרוב למוקדי ההשפעה, הם נחשבים כבר כעת למשפיעים במיוחד בעצמם: אלו הצעירים של הפוליטיקה החרדית, שמתי שהוא גם יגיעו – אם יעבדו נכון – אל כסאות עור הצבי

חמשת הצעירים המבטיחים בפוליטיקה החרדית קרובים מאוד להפוך מצעירים בתחילת דרכם למצליחים ובעלי שם בפוליטיקה החרדית. הפעם בחרנו ללכת על כאלה שעושים את הפריצה הגדולה שלהם ממש בימים אלה.

הכנסת מחכה לו. קובי רוזנשטיין

 

יעקב רוזנשטיין, נאמן בית גדול הדור

יעקב רוזנשטיין (40), תושב מתתיהו, נשוי + 5.

תפקיד: חבר מועצת מטה בנימין. מנהל מוסדות רבים במודיעין עלית, נאמן ביתו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן.

יעקב (קובי) רוזנשטיין אומנם לא כזה צעיר, אך כמו שנאמר לעיל, במובנים של מפלגת 'יהדות התורה' הוא נחשב לצעיר מאוד. הוא נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר לביתו של ראש הישיבה ונמצא בחזון איש 5 פעמים רבות במהלך השבוע.

את תחילת דרכו הפוליטית עשה רוזנשטיין כיועצו של ח"כ משה גפני, אלא שמאז עברו הרבה מים בנהר, ורוזנשטיין עלה מעלה וכיום מנהל סמינר וחיידר מהגדולים ביותר בעיר מודיעין עלית, שם נחשב לאיש עשייה יוצא דופן.

אומנם בימים אלה הוא משמש כחבר מועצת מטה בנימין הנחשבת לגדולה בארץ, אך הוא משתדל לברוח מהפוליטיקה. למרות קרבתו לבתי גדולי ישראל הוא מצהיר כי טוב לו במקומו, אך עסקני ובכירי דגל התורה יודעים שבשנים הקרובות עם גידולה הטבעי של המפלגה ייקרא רוזנשטיין לדגל תרתי משמע, ויצטרך לייצג את בתי הרבנים אם לא במשכן הכנסת אז באחת מהרשויות המקומיות בהן דגל התורה שולטת.

עדות לכך שמעתי לפני יותר משנה בזמן כינוסה ההיסטורי של ועידת דגל התורה, אז נבחר רוזנשטיין לכהן כדובר הועידה הגדולה על פניהם של מועמדים מבוגרים ובולטים לא פחות. כבר שם העידו קברניטי דגל התורה כי רוזנשטיין הוא הדבר הגדול הבא במפלגה.

גם במשפחה יש כמה כוחות מוכרים: אחיו הגדול יותר הוא שלמה רוזנשטיין, סמנכ"ל "דרשו" וחבר מועצת העיר ירושלים ופעלתן ידוע בפני עצמו, ואחיינו הוא עורך "המהדורה המרכזית" ב'קול ברמה' בהגשת משה גלסנר.

האיש שחולש על לשכת פרוש. יהושע טננהויז

 

יהושע טננהויז, האיש שעל מטה פרוש

יהושע טננהויז (41), נשוי + 8.

תפקיד: ראש מטה סגן שר החינוך מאיר פרוש.

אחד היועצים הבולטים בלשכת סגן שר החינוך ובאגודת ישראל הוא הרמ"ט שעשה קפיצת מדרגה אדירה בשנתיים האחרונות, כאשר מונה בתחילת הקדנציה ליועץ סגן שר החינוך, כאשר קודם לכן שימש מנהל מוסד חינוכי באשדוד. אך האמון שנתן בו סגן השר והמקצועיות חסרת הפשרות בענייני המשרד, הובילו לכך שטננהויז יקודם ויגיע לתפקיד ראש המטה הכל יכול בלשכת סגן השר.

טננהויז, תושב העיר אשדוד, נחשב לנציג הקהילה הכלל חסידית בעיר, שבבחירות המקומיות תמכה בש"ס, אך יודעי דבר מעריכים כי בבחירות הקרובות ייושבו ההדורים עם אגודת ישראל, וטננהויז צפוי להוביל את סיעתו במועצת העיר במקביל לתפקידו הנוכחי.

טננהויז אומנם לא צעיר, אך במובנים של אגודה הוא עדיין נער. עסקנים ופוליטיקאים בסיעת שלומי אמונים רוכשים אהדה לטננהויז ובטוחים כי קפיצת המדרגה שעשה תוביל אותו לתפקידי מפתח באגודת ישראל.

מהמקורבים ביותר לדרעי. ינון אזולאי

 

ינון אזולאי, הלוחש לדרעי

ינון אזולאי (36), נשוי + 5.

תפקיד: יועץ שר הפנים הנגב והגליל אריה דרעי.

ינון, יליד העיר עכו, מתגורר היום באשדוד. את תחילת דרכו הפוליטית החל אזולאי לפני יותר מארבע שנים, אז היה קרוב מרחק נגיעה מכהונה כחבר מועצת העיר אשדוד, כאשר מפלגת ש"ס המקומית זכתה בארבעה מנדטים ואילו אזולאי שובץ במקום החמישי, אך מיד לאחר הבחירות הוחלט כי הוא ינהל את פניות הציבור בעיר, עד עצם היום הזה. קודם לכן היה אברך כולל וממקימי איחוד הצלה במרחב לכיש.

מאז נוסדה הממשלה בקדנציה האחרונה, מונה אזולאי לשמש כיועצו של דרעי, כאשר עיקר עיסוקו הוא במתן מענה לציבור בני התורה ועולם הישיבות.

כבר מקטנות ספג ינון פוליטיקה בעקבות מינויו של אביו (שר הדתות דוד אזולאי) לח"כ ושר עד עצם היום.

גורמים בש"ס מיעדים לו את תפקיד הח"כ הבא, בעקבות היותו כישרון עולה, בן תורה ואהוד על גדולי ישראל. אחרים טוענים שאזולאי יכול להיות ח"כ עוד בקדנציה הנוכחית אך זה בעיקר תלוי באביו.

המילה שלו נשמעת בבית הרב. מאיר פנחס עם חכם שלום כהן

 

מאיר פנחס, הכל יכול בביתו של חכם שלום

מאיר פנחס (35), נשוי + 7.

תפקיד: איש אמונו ונאמן ביתו של מרן נשיא מועצת חכמי התורה, ויועצו של שר הדתות דוד אזולאי.

הכח העולה הנוסף ממפלגת ש"ס מגיע מביתו של נשיא המועצת. אומנם בנו הרב יעקב כהן נחשב לאיש החזק היום בבית, אך מי שמנהל את מאחורי הקלעים בשקט בשקט הוא מאיר פנחס. רבים טוענים שפנחס הוא ח"כ בפוטנציה, ולא מן הנמנע שכבר בקדנציה הבאה הוא יופיע ברשימת ש"ס לכנסת, או כיו"ר ש"ס באחת הערים הגדולות.

מאיר פנחס משמש ביום יום כיועצו של שר הדתות דוד אזולאי, כשבמקביל הוא גם איש אמונו ונאמן ביתו של נשיא המועצת מרן ראש הישיבה חכם שלום. עסקני שס טוענים כי השילוב בין בית נשיא מועצת החכמים והפוליטיקה החרדית הוא הדומיננטיות שמחפשים בתנועה.

 

ובמקום החמישי: שלישייה

את ארבעת המבטיחים שהבאנו עד כה, ככל הנראה נראה בכנסת במהלך השנים הקרובות. אך את החמישי היה לנו קשה לבחור, שכן מקומם של החרדים בכנסת לא גדול. אי לכך החלטנו לבחור שלושה צעירים מבטיחים שהחלו את דרכם הפוליטית לפני שנים מעטות ונחשבים להבטחה גדולה, כאשר הפוליטיקאים החרדים מנבאים להם גדולות.

משב"ק את הגרב"מ. יעבץ עם מרן הרב שטיינמן

שמואל יעבץ, היועץ של קלרמן

שמואל (שמוליק) יעבץ (35), מירושלים, נשוי + 2.

תפקיד: יועצו של ישראל קלרמן, חבר מועצת עיריית ירושלים.

יעבץ נחשב כח עולה במפלגת 'דגל התורה' לאחר שניהל את לשכתו של סגן ראש העיר ישראל קלרמן עד לאחרונה, וכיום משמש כיועצו. יעבץ מקורב מאוד לבתיהם של גדולי התורה של 'דגל, ובראשם מרן הגרי"ג אדלשטיין והגרב"מ אזרחי ר"י עטרת ישראל שם למד בצעירותו ואף מישב"ק אותו תקופה ארוכה.

שנים ארוכות שיעבץ נמצא בפוליטיקה המקומית בירושלים, שם נמצא מעוז דגל התורה, ורבים במפלגה מנבאים לו גדולות בעיקר בתחום ניהול המאבקים. יעבץ, תושב שכונת קריית יובל, ידוע כמי שניהל מאבקים לא קטנים לטובת תושבי השכונה החרדים, מאבק עיקש מול לשכת ראש העיר שבסופו של דבר נשא פרי.

אחראי למערך הדוברות המשומן של גואטה. מור יוסף

 

נתי מור יוסף, הזרוע הביצועית של גואטה

נתי מור יוסף (31) מאשדוד, נשוי + 4.

נתי מור יוסף הצעיר שימש כדוברו של ח"כ יגאל גואטה שפרש מהכנסת לאחרונה. החל את דרכו הפוליטית בעיר אשדוד, שם שימש כמנהל מטה יום הבחירות של ש"ס המקומית, ולאחר ההצלחה הגדולה כבר שם גילו את הפוטנציאל האדיר. לא חלפו להן שנתיים ומור יוסף קיבל את התפקיד המחייב בלשכת הח"כ לשעבר גואטה, ולמרות התפטרותו מור יוסף צפוי ע"פ הערכות לקבל בקרוב תפקיד מכובד לא פחות התואם את כישרונותיו.

למרות הקושי לעבוד עם אדם דומיננטי כמו גואטה, מור יוסף הצליח להוביל אותו למקומות רבים בתקשורת ולנהל לו את מערך הדוברות ביד רמה, ואם שאלתם את עצמכם פעם מי מנסח את הציוצים או הפוסטים שעוררו סערה גדולה בדף של הח"כ, אז מור יוסף – הוא התשובה.

עזר בשורה של נושאים עבור המשפטנים החרדים הרבים. עקיבא חופי

 

עקיבא חופי, הצמוד של הח"כ הטרי

עקיבא חופי (33) מבני ברק. נשוי + 2

תפקיד: מנהל לשכת ח"כ מיכאל מלכיאל מש"ס.

את דרכו הפוליטית החל בלשכת חבר הכנסת יעקב מרגי בתור מתמחה לענייני משפט שייעץ לח"כ בנושאי החקיקה, אך עד מהרה הלך שמו לפניו בתוך המפלגה, בעקבות המקצועיות והבקיאות הרבה בענייני משפט, ומיד לאחר סיום התמחותו הוחלט כי חופי יהיה יועצו של חבר הכנסת מלכיאלי מש"ס.

עקיבא הוא משפטן הנמצא בלימודי תואר שני, ובמקביל לתפקידו הוא גם מכהן כיו"ר אגודת הסטודנטים אונו זו הקדנציה השלישית.

הידע והקשרים הגדולים של עקיבא בעולם האקדמיה הובילו לכך שחוקים רבים לטובת לימודים אקדמאיים במגזר החרדי – הענקת מלגות ועוד – יעברו תחת ידו, כדי שהאחרון ייתן את דעתו המקצועית ויסייע לכך.

גורמים בכירים במפלגה אמרו כי נראה שבלשכת מלכיאלי נמצא משפטן מקצועי שעתיד לסייע למפלגה כולה ולהוליכה בדרך המקצועית והבטוחה מבחינה משפטית בשנים הבאות.

כעת נותר רק לראות האם כל התחזיות דלעיל, יגשימו את עצמן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.