אליאור חן לנשיא העליון: "הענק לי משפט חוזר"

אליאור חן, שנידון ל־24 שנות מאסר בגין הנהגת כת סדיסטית שהתעללה בילדים, יבקש הבוקר לבטל את פסק הדין. כף חושף הבוקר הפרשן חיים גריידינגר ב״מעריב השבוע״. מקורביו בטוחים : "הגלגל יתהפך, הוא יוכיח את חפותו"

אליאור חן לא מוותר. לאחר שנידון ב־2011 ל־24 שנות מאסר בגין התעללות חמורה בילדים, ולאחרונה אף נדחה ערעור שהגיש בבג"צ על עונשו, יבקש הבוקר חן מנשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, לבטל את פסק דינו.

ל"מעריב־השבוע" נודע כי עורכי דינו של חן יבקשו היום מגרונס לנהל מחדש את משפטו. במרכז הבקשה עומדת הטענה על ניגוד עניינים בדיון הראשון שבו היה מצוי עורך דינו של חן, אריאל עטרי, מה שלטענת עורכי הדין, גרם לו לוותר על ניהול של הגנה משפטית וחקירה של העדים במשפט, "באופן שהיה מאפשר לחן להוכיח את חפותו". טענה זו, אגב, עמדה במרכז הערעור שהגיש חן על הרשעתו ונדחתה בתחילת החודש על ידי שופטי בג"צ. חן מבקש כעת מגרוניס לבחון מחדש את הסוגיה.

"אישיותו הנאיבית של חן"

בסביבתו של אליאור חן משוכנעים רבים כי הוא חף מפשע. לטענת מקורביו, "אישיותו הנאיבית של חן" היוותה כר נוח למקד אליו את כל חצי האשמה בפרשייה שטלטלה את המדינה בשעתו. לדבריהם, התקשורת מיתגה את חן בתור "שטן" ובאופן שסייע גם לאינטרס של הנאשמים הנוספים בפרשה, שהעדיפו לתלות בו את ביצוע המעשים המזוויעים. כזכור, הפרשה התפוצצה כאשר שני ילדים הגיעו פצועים לבית חולים בירושלים כאשר אחד מהם נותר עד היום במצב של צמח. קבוצת אנשים שהיו שייכים לכת סודית בעיר פגעה באופן חמור בילדים שהיו שייכים לחבריה. חן הורשע כמי שעמד בראש הכת. בגזר הדין כתב השופט יורם נועם מבית המשפט המחוזי בירושלים כי "העבירות שאותן ביצע חן, בוצעו עם אחרים, חברי קבוצה, שהצטופפו בצלו, סגדו לו וסרו למרותו. הנאשם השליט משטר של טרור ואימה כלפי הילדים שכלל אלימות קשה, ביזוי והשפלה.. מדובר במעשי התעללות ותקיפה אכזריים, מחרידים ומזעזעים שביצע הנאשם עם עושי דברו כלפי הילדים, באופן תדיר ולאורך תקופה של כמה חודשים. מעשים אלו הסבו לחלק מהילדים חבלות חמורות, הותירו את חלקם חבולים קשות בגוף ובנפש ואת הצעיר שבהם, לדאבון הלב, פגוע אנושות במצב של חוסר הכרה מתמשך המוגדר צמח".

״הציבור יראה כי האמת לצדו"

למרות זאת, בסביבתו של חן ממשיכים לטעון, גם לאחר דחיית ערעורו, כי "אי אפשר לקבל מצב שבו אדם הורשע ונידון לעונש חריג כל כך, אף על פי שיוצג במשפט על ידי עורך דין שהואשםבעבירות של שיבוש הליכי חקירה ומשפט והטרדת עד, שבוצעו לכאורה נגד עדת המדינה במשפטו של הנאשם". מדובר בחשד כי עטרי נפגש עם עדת המדינה בפרשה בזמן מעצרה, הטריד אותה ושיבש את הליכי המשפט של הנאשם. לדברי מקורבי חן, "הציבור עוד יראה כי האמת נמצאת לצדו ואנו מאמינים כי הגלגל יתהפך וכיהוא יצליח להוכיח את חפותו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.