אלימות, דחיפות וצעקות • פעילי מרזל התעמתו עם זועבי (וידאו)

מהומה בכנס 'נשים בפוליטיקה' בר"ג: פעילי ישראל ביתנו ו'עוצמה יהודית' התעמתו עם תומכי זועבי, דבר שגרם לפיצוץ האירוע • מים נשפכו על חלק מהח"כיות, שנאלצו לעזוב את המקום • ח"כ מיכל בירן: "כמעט נפלתי מהבמה". צפו

אלימות, דחיפות ומים על חברות כנסת בכנס בחירות ברמת-גן: במהלך כנס "נשים בפוליטיקה" שנערך היום (ג'), בו נכחו חברות כנסת ממפלגות שונות – ובהן גם ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) – נשפכו מים על חלק מהן, ואחרות נדחפו וכמעט נפלו מהבמה.

צפו בתיעוד האלים


באדיבות רשת

המהומה החלה לאחר שח"כ זועבי, שנשאה דברים במקום, נשאלה על מצבן של הנשים הערביות בישראל לעומת העולם הערבי. בתגובה היא החלה לתקוף את המנחה, כתבת "מעריב" דנה סומברג. פעילה מטעמה שנכחה בקהל הניפה את דגל אש"ף – והחלה לקרוא קריאות נגד ישראל.

בתגובה שעטו פעילי ישראל ביתנו ושל פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל לעבר הבמה בניסיון להגיע לזועבי – והכנס פוצץ.

"לא רצו שח"כ זועבי תדבר, ועשו רעש ובלגן, ואז הכנס התפוצץ כשהניפו דגל פלסטין", סיפר משתתף בכנס סיפר לחדשות 2 Online. "ראיתי שנתנו לזועבי מכות ושפכו עליה בקבוק קולה", סיפר משתתף בכנס סיפר לחדשות 2 Online.

בנוסף, נשפכו מים על חלק מחברות הכנסת, שנאלצו לעזוב את המקום.

הסטודנט שתקף את זועבי נעצר.

"נחצה קו אדום. הלכו שם מכות, כמעט נפלתי מהבמה"

מגי רז, משתתפת נוספת בכנס, סיפרה: "הסטודנטים התחילו לצעוק על זועבי: 'תעופי מפה, זו לא המדינה שלך', ואז הסטודנטים הערבים והיהודים התחילו ללכת למכות ביניהם".

"פעילי חנין זועבי וליברמן עלו אל הבמה והחלו להתפרע ולתקוף את נציגי המפלגות. פעילי ישראל ביתנו תקפו והשפילו את זועבי ושפכו עליה בקבוק משקה. תומכי זועבי התסיסו ונופפו בדגל פלסטין", סיפרה ח"כ מיכל בירן שנכחה במקום. "דחפו אותי, וכמעט נפלתי מהבמה".

ח"כ זועבי הגיבה לתקרית בשיחה עם חדשות 2 Online ואמרה: "הרבה פעמים אומרים שנחצו קווים אדומים – היום אכן קו אדום נחצה. מדובר באקדמיה שלא יכולה להגן על חופש דיבור של האורחים שלה, על חופש ביטוי של חברת כנסת בתוך כנס שמדבר על פמיניזם ועל זכויות נשים".

"שפכו עליי משהו קר, על חברת כנסת", סיפרה זועבי. "מדובר בחברת כנסת יהודייה, שולי מועלם, שהרביצה לסטודנטית ערבייה. האמת היא שמדובר פה בקבוצה שהקונצנזוס מגן עליה".

ברוך מרזל הגיב על התקרית בדף הפייסבוק: "הבטחנו – וקיימנו! חנין זועבי הוזמנה היום להרצות במרכז האקדמי ברמת גן, כפי שאמרתי בבוקר שאעשה הכל כדי לא לתת לה לדבר – אכן קרה.
פעילי עוצמה יהודית היקרים יחד עם הסטודנטים שהשפיות במדינת ישראל יקרה להם – פוצצו את הכנס וחנין זועבי הורדה בכח על כוחות הבטחון מהבמה. קץ בקלפי – כי חייבים למחוק לה את החיוך!".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברוך מרזל בסוף גינה את האירוע.

    הם לכל הפחות התפרעו נגד אויבת ישראל, אבל השסניקים מתפרעים נגד יהודי שבא לעזור לעולם התורה.

    אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
    הגב