"אלי, אני אוהב אותך. לימדת אותי שיעור חשוב"

אלי אוחנה פרש בעקבות המחאה החריפה של אנשי "הבית היהודי", אך בנט מתעקש: "הבית היהודי כבר מזמן נפתחה לכל עם ישראל. הדיון הזה נגמר"

"אלי, אני אוהב אותך. לימדת אותי שיעור חשוב שמעולם לא למדתי מאיש" – כך כתב היום (ה') שר הכלכלה נפתלי בנט בדף הפייסבוק שלו לאחר שאלי אוחנה החליט לוותר על השיריון במפלגת הבית היהודי.

בנט המשיך הסביר כי הרעיון לצרף את אוחנה נולד מהרצון "לחבר קהלים גדולים וחדשים לתנועה המופלאה שלנו". היא טוען כי ציפה להתנגדות, אך "לצערי, המתקפה שהגיעה מכל מקום (גם מהתקשורת, גם מתוך הציבור) היתה יותר מדי, גם בשביל איש אמיץ ולוחם כמו אלי".

בנט טוען כי צירופו של אוחנה דווקא סייע למפלגה: "בסקרים שפורסמו אתמול הבית היהודי דווקא התחזק. המהלך היה נכון, אני גאה בו מאד, ומי יודע – אולי מוקדם מדי. תוך שנתיים עשינו תהליך אדיר, נמשיך בו בעוצמה ובאמונה גדולה.

"אלי אוחנה הוא ישראלי נפלא שמגלם בסיפור חייו נחישות, התמדה וגאווה לאומית. דווקא ככל שתקפו אותו יותר, למדתי יותר להעריך אותו. בימים האחרונים הוא התכונן לכהונתו כחבר כנסת, סיפר לי שלמד את עבודת הוועדות, נכנס לנושאים כלכליים, קבע עם פעילים, התחיל לעבוד. אני גאה באלי אוחנה וזכיתי בחבר נפלא, הכנסת איבדה נציג של העם".

חרף הביקורת החריפה מבית והדברים השנויים במחלוקת שכתבה איילת שקד על אוחנה, בנט כותב כי "הבית היהודי כבר מזמן נפתחה לכל עם ישראל. הדיון הזה נגמר. כשיש לנו ברשימה חילונית במקום הראשון, הרב אלי בן דהאן אחריה, ולאחריהם את ינון מגל ורונן שובל, כשיש לנו אנשי צבא, כשיש לנו אשכנזים וספרדים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים – החזון כבר מתממש.

"זה לא פוטר אותנו מלעשות חושבים כציבור, וממני כמנהיג ציבור, כי למדנו הרבה השבוע. ומאלי – למדתי שיעור גדול באהבת ישראל, ובצניעות של איש גדול".

כזכור, ההודעה על שיריונו של אוחנה היכתה בהלם את מצביעי הבית היהודי, שהביעו מחאה חריפה על המהלך. השר בנט ניסה לשכנע אותם בנחיצות ובכדאיות הענין, אך ללא הועיל.

כאמור, הבוקר החליט אוחנה לפרוש ולא להתמודד לכנסת מתוך המפלגה.

בהודעה שפירסם אוחנה נאמר: "פניתי אתמול בלילה ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בבקשה שלא להצטרף לרשימת הבית היהודי לכנסת. לא צפיתי את הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות הצטרפותי לחיים הפוליטיים, ואיני מרגיש שבשלב זה בחיי אני בנוי לכך.

"שמחתי מאוד כשנפתלי בנט פנה אלי, והצטרפתי למפלגה מתוך רצון גדול לתרום ולעזור לחלשים בחברה, אך ראיתי מאז יום אחרי יום מתקפות חוזרות ונשנות כלפיו וכלפי, מתקפות שפגעו בי ובמשפחתי למרות כוונותי הטובות – ואין לי שום רצון שהשר בנט ובטח לא משפחתי יפגעו בגללי".

בוידאו: בנט עונה לביקורות נגד השיריון

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.