אלי, במקום להתבכיין – תסיק מסקנות / טור דעה

הכישלון של תנועת יחד מלמד כי היה חסר לה דבר אחד כדי להצליח: מנהיג

אלי, רגע לפני שמכבים את האורות על המפלגה שהקמת, אני חייב לשתף אותך בכמה מחשבות.

יצאת לדרך חתחתים, עזבת תנועה ממוסדת, מאורגנת ומשומנת היטב, עזבת כשידעת שאתה יוצא לשדה קרב מסוכן וקשה.

לרגע היה נראה שהצלחת לעשות את הבלתי יאמן, עשה רושם שהנה קמה לה תנועה שתהיה חוד החנית גם בימין וגם במגזר החרדי /דתי לאומי, עם תמיכתם של אישי ציבור ורבנים חשובים משני המגזרים.

הציבור אכן החל לנהור אחרי התנועה, אבל לצערי הרב היה חסר לתנועה הזו דבר אחד: מנהיג.

במשך כל תקופת הבחירות ולאורך כל הקמפיין העסק לא התרומם – והרבה בגללך. יכול להיות שטעית בבחירת האנשים שיובילו את הקמפיין, אבל האחריות רובצת גם לפתחך. חוץ מסיסמאות לא שמענו אף תכנית אמיתית, אף הצעה משמעותית ליום שאחרי. לא ראו מצע, ואפילו לא רמז למצע.

גם כשהיו לך הזדמנויות זהב לא ניצלת אותן. בעימות המפורסם עם כל ראשי המפלגות בערוץ 2 חזרת על מילים מיותרות ולא העברת אף מסר לציבור הרחב, שום תכנית. וזה הורגש.

היה כאן פוטנציאל אדיר לסחוף קהל אך פעם אחר פעם בזבזת זמן מסך יקר ללא תוכן, ללא משמעות. כך גם הרגשתי כששמעתי אותך ביום ראשון בעצרת הימין בככר רבין, להבדיל מנתניהו ובנט שנתנו נאום עם מסר, נאום ברור, חד וממלכתי, אתה דקלמת סיסמאות וחזרת על דף המסרים החדגוני. הובכתי בשבילך.

כעת לאחר ההפסד הכואב, שכואב גם לי, אתה בא ומאשים את כל העולם, חלק מהטענות נכונות, אבל במקום להתבכיין אני מציע לך לעשות חשבון נפש ולהסיק מסקנות. אם אחרי כל המסע הזה לא הצלחת להביא מספיק אנשים להאמין בך, אולי לא עשית את זה נכון.

כוונות טובות בטוח היו לך.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתה כתבת שהיו למפלגה "תמיכתם של אישי ציבור ורבנים חשובים משני המגזרים". זאת אומרת שהיו לו מנהיגים ולא רק מנהיג… כל הרבנים שעמדו מאחוריו הם רבנים גדולים וענקיים – אנשי אמת ויושר.

  המסר הכי חשוב זה: ארץ ישראל, תורת ישראל, עם ישראל – ומי שלא מבין את זה עניין מה הוא בחר??

  ללא כל השחיתויות של ש"ס בכל הדרך… ההכפשות, השקרים, האיומים ועוד ועוד.. בלי לדבר על יום הבחירות שהיו בו הרבה סילופים, שקרים, וראמויות כדרכה של ש"ס.. הם היו עובדים את אחוז החסימה ועושים עבודה טובה בדרך התורה למען כל עם ישראל בארץ ישראל.

  מירי |
  הגב
 2. אני מקווה שידאגו שאלי ישי יראה את הכתבה הזאת שבבחירות הבאות נצליח לעבור זה הכי חשוב בכל אופן שאפו לאלי ישי ולכל אלה שהצביעו "יחד"

  רוטבי |
  הגב
  • איזה שאפו איזה אם היה מנהיג אמיתי היה מנצח אבל חוץ מלרגל לסכסך ולעשות פילוג בעם כנראה הוא לא יודע כלום , בתוקף תפקידו לא יזם מעצמו כלום , לא מנהיג מריונטה לצערי ,,, ואני לא שסניקית , זה פשוט מאוד ברור לעם

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • ישי מול דרעי זה ברור כשמש מי המרגל המסכסך המפלג המקמבן המאיים והרשימה עוד ארוכה
    אם את נהנית להיות בת יענה , בכיף .

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 3. ישי הביא 125 אלף איש לקלפי. בהנחה שאחוז ההצבעה היה כמו בעבר הוא היה עם 4 מנדטים ועודף. ללא ספק אחוז ההצבעה הגבוה יחד עם כמות זיופים לא מבוטלת והמנדטים שביבי שתה ברגע האחרון כתוספת לחוסר במערכת משומנת מנגנונים ותקציב הפכו זאת לבלתי אפשרי.. לאור כל הנתונים הנל ישי הוכיח מנהיגות ואומץ יוצאי דופן. בל נשכח שמנהיגות ואומץ הוא כבר הוכיח בעצם יציאתו משס…. חומר למחשבה…

  בוא נהיה הוגנים |
  הגב
  • אל תחפש הוגנות אצל אנשים שנהנים לרקוד על הדם במיוחד כאלה שאף אחד לא שמע אותם אף פעם ועכשיו מצאו דרך להתפרסם
   גרופי לך תנסה לשמח את עם ישראל עדיף מהכתיבה המכוערת והמטופשת הזו

   ששי |
   הגב
 4. אני מבין שאת הבעיות שלך כבר סיימת לפתור (אתה יודע בדיוק למה הכוונה)
  אז עכשיו נהיית חכם בעיני עצמך והתחלת לזרוק אבנים לתוך הבאר
  לך לישון הדיוט קטן

  שלום |
  הגב
 5. מילים כדורבנות,חוץ מלחייך ולדקלם ארץ ישראל,תורת ישראל,עם ישראל לא שמענו שום מסר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. היה להם המנהיג הצדיק והקדוש הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א אם לא שהיה אחוז ההצבעה כל כך גבוה הם היה עוברים חוץ מכל הקומבינה של ש"ס

  ג |
  הגב