אלי ישי: "אני לא קורע את הציבור הספרדי. גדולי ישראל האיצו בי לפתוח מפלגה" (הקלטה)

בראיון שהעניק הבוקר לרדיו 'קול ברמה' התייחס ח"כ אלי ישי בהרחבה לפרישה מש"ס ולהקמת המפלגה החדשה. עוד בראיון: החשש מאלימות, החיבור האפשרי עם אורי אריאל, התגובה של המשפחה ושאלת הצבת אישה ברשימה. וגם: מה יהיה השם הסופי של המפלגה? האזינו לראיון המלא

[alooma ref="9e8188c1d64b9197437ad1202cac2221.MP3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אלי ישי מדבר: אחרי מסיבת העיתונאים והאירועים המכוערים אמש, העניק ח"כ אלי ישי ראיון ראשון בו התייחס בהרחבה להתפתחויות הפוליטיות האחרונות, לפרישתו מש"ס, להקמת המפלגה החדשה ולאלימות של פעילי דרעי במסיבת העיתונאים אמש.

"שמעתי קצת קולות אתמול כשהמאבטחים הכניסו אותי פנימה לחדר צדדי אבל לא את כל הקולות. זה לא נעים, זו לא דרכו של מרן".

ישי הוסיף כי הוא לא מפחד מהמתלהמים שקראו אמש קריאות בגנותו: "לא, אני לא פוחד, לא חושש. אני הולך לדרך חדשה עם האמת שלי, תמיכה של גדולי תורה, בראשם ראש ישיבת כסא רחמים, מרן הרב מאיר מזוז. כשהולכים על פי דעת תורה, כך פעלתי כל חיי, לא יוצאת תקלה ואני לא מודאג".

ישי נשאל מדוע הוא "קורע" את הציבור הספרדי לשניים, והשיב: "לא, אתה לא יכול לקבוע את הקביעה הזאת. לא רק שאני לא קורע את הציבור הזה, אני פונה לקהלים חדשים, קהלים נוספים, קהלים גדולים מאד(…)".

על הטענה לפיה המהלך "קורע" את הציבור הספרדי לשנים, השיב ישי: "אני קובע חד משמעית שלא רק שלא, אלא זה בסופו של דבר יאחד את הציבור הספרדי וציבורים נוספים בעם ישראל ואני אתן לך דוגמא: גם כשש"ס הוקמה לפני למעלה משלושים שנה, היא לא פגעה בעולם התורה. היא קמה ופנתה לקהלים נוספים והלכה וגדלה לצד יהדות התורה. אתה נתת דוגמא של אגודה ודגל בזמנו, אני חושב שצריך ללמוד מהעבר. גם אז היו מלחמות והיו מאבקים בין דגל לאגודה, ובסוף פעלו ועובדים ביחד. אני פונה לכולם. אני מתכוון ללכת בדרכו של מרן, אני מתכוון לפנות לקהלים נוספים רבים ואני אומר לך מוטי, רבבות ורבבות ואולי גם מאות אלפי אנשים של אנשים שרוצים דרך ובית ופלטפורמה שיוכלו להצביע עבורה ורק כך נוכל להרחיב את הבית ולהגדיל את הבית". בהמשך אמר: "אני קורא לכל הציבור היקר ויש לי אהבה עצומה לכלל ישראל. אני רוצה שלום, אהבה, אחווה, רעות ואחדות ולכן כל אחד ואחד שיעשה מה שרבותיו אומרים לו. לא ללכת לאלימות, זו לא דרכה של תורה, זו לא דרכו של מרן, לכן רבותי אנחנו הולכים להגדיל את הפוטנציאל שלנו, למקסם קולות ומנדטים למען עולם התורה. הרי בסופו של דבר אנחנו נמשיך תחת דעת תורה, באותה דרך של מרן, רק נוסיף מנדטים נוספים ורבים בפלטפורמה אחרת וכולנו ביחד נפעל למען עולם התורה, למען בני הישיבות, למען החוקים האנטי דתיים שעלו לאחרונה".

ישי גם הסביר מה הניע אותו למהלך: "האמת היא שבתקופה האחרונה היו לי לבטים קשים. וקיבלתי החלטה לקום, לפרוש ולקחת פסק זמן ולעזוב את העיסוק הפוליטי, להמשיך את העבודה הציבורית במסגרות אחרות ולאו דווקא במסגרת פוליטית. גם המשפחה, האישה וגם החתנים, כולם לחצו וביקשו זאת אחרי כל כך הרבה שנים. לב שנים של עבודה ציבורית מבוקר עד ערב. לא רואה בית, לא רואה אישה, לא רואה ילדים. כל כולי לכלל ישראל באהבה ישראל באהבה עצומה. אני רואה בזה זכות גדולה מאד והתייעצתי עם רבותי, רבנים חשובים, בראשם ראש ישיבת כסא רחמים, מרן הרב מאיר מזוז. עוד רבנים. אמרתי את אשר על ליבי ואמרתי להם את החלטתי. הם האיצו בי ואמרו לי חד משמעית שאסור לי לעשות זאת. במהלך השבעות והחודשים האחרונים במיוחד, ובמיוחד בשבוע שבועיים, בחודש האחרון… ביקשתי לעזוב את הכל כי חשבתי שנכון לי לקחת פסק זמן. זה מה שאני רציתי וביקשתי לנפשי ולמשפחתי אבל זה היה ניסיון גדול מאד לשמוע לדעת תורה וללכת למהלך שהוא לא פשוט, שהוא באמת לא קל לי, אבל לשאלתך, לקרוע את הציבור, זה תלוי אך ורק בנו. זה תלוי במנהיגים, בהנהגה, בציבור ואני קורא לכולם, ממש לכולם, אחי ורעיי, בואו נלך יחד למען עם ישראל, הגם שכל אחד הולך בפלטפורמה שונה(….)."

במענה לשאלה מדוע הוא נמנע לגלות את הסיבות האמיתיות שהובילו לפרישתו, ענה ישי: "אני מעדיף שיחשבו שאני לא בסדר, שאני לא נורמלי ושאני לא יעשה חלילה וחס מחלוקות ולא אגרום לקרעים, למלחמות, לשון הרע וחילול השם, חלילה וחס.לכן אני אומר לך, אנחנו גם נדבר אחרי הבחירות. בעזרת השם שתראה את הפתעת הבחירות במפלגה שאני מוביל ואז כל עם ישראל יגידו 'ברוך השם, עכשיו לכו ביחד, תעבדו יחד למעננו'. כדאי מאד שהיום נשכיל, כל אחד ואחת מאיתנו, שילך בדרך נקייה, יעשה מה שרבותיו אומרים לו, יבחר את מה שהוא רוצה ונאחד כוחות. נביא מכפלות של כוח, למען עולם התורה, בני הישיבות, השכבות החלשות, אהבת התורה, אהבת העם ואהבת הארץ".

באשר לאורי אריאל אמר ישי: "אני יצאתי לדרך החדשה ללא שום קשר, במקביל להחלטה הזאת אנחנו מנהלים משא ומתן ומה שיוחלט יוחלט. אני יצאתי לדרך הזאת ללא שום קשר, כל אחד הלך בדרך שלו ואם תהיה התמזגות נשמח על כך. אנחנו בכל מקרה יוצאים לדרך החדשה והטובה…עכשיו יש מו"מ, תוך כדי השיחה איתך אני אמור לקבל עדכונים. אשמח לעדכן את עם ישראל ברגע שיהיו לי עדכונים נוספים".

ישי נשאל האם הוא הולך לשבץ אישה ברשימה וענה: "כל דבר אני אעשה עם דעת תורה, אני צריך לשבת הרבה שעות עם הרבנים, אנחנו לא פוסלים אף אחד אבל דעת תורה תכריע בכל נושא ועניין – גם בדבר הזה".

לגבי השם למפלגה: "השם מרן הוא בהחלט שם שנמצא בבדיקה, בסוף יחליט רשם המפלגות. אנחנו נגיש בפניו את כל השמות. מרן, שזה שם שהוא עטרת ראשנו עליו השלום. "אחדות", "יחד", בס"ד", יש מספר אופציות ורעיונות שאנחנו בודקים ובוחנים ונקבל החלטות בימים הקרובים".

לקראת סוף הראיון אמר ישי כי הוא לא הכריז על הקמת מפלגה חדשה לשם מיקוח על חזרה לש"ס וכי "הדרך היא דרך חדשה ובטוחה, על מנת להכפיל את הכוח ולחזק את עולם התורה. יש מקום למו"מ אחרי הבחירות ולעבודה טובה ונקייה במהלך הבחירות. להצלחה משותפת, לאיחוד הכוחות מיד לאחר הבחירות. זו משימה חשובה ואני אומר לך שוב, כולנו צריכים ללכת לבחירות הקרובות בצורה נקייה מתוך אחדות, הגם שכל אחד ואחד בפלטפורמה שונה. כמו ש"יהדות התורה" הולכת לבד, ש"ס לבד, אנחנו נלך, בסוף כולם ביחד למען אהבת השם, אהבת התורה וכלל ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.