אלי ישי במחנה יהודה: "מנסים להפחיד את הירושלמים"

מחיצות נופלות בסיור חברי סיעת 'מאוחדים' בראשות אריה קינג היום בשוק מחנה יהודה בליווי עשרות תומכים. שר הפנים לשעבר אלי ישי: "אריה קינג, יהונתן יוסף, דב קלמנוביץ' ואריה אורנג' מייצרים תקווה לעתיד טוב יותר בעיר, של חיבור בין חלקי הציבור השונים בירושלים ושמירה עליה"

היום (שישי) יצאו חברי הסיעה הירושלמית 'מאוחדים' לסיור תמיכה באחד הסמלים של עיר הבירה – שוק מחנה יהודה בירושלים. המחיצות נפלו כאשר אל הסיעה בראשות אריה קינג התלווה מנהיג "יחד" וסגן ראש הממשלה לשעבר אלי ישי, וכן עשרות פעילים ותומכים. כזכור, לאור ברכת הדרך של מרן הרב מאזוז לאריה קינג הצטרף יו״ר יחד בירושלים יהונתן יוסף לרשימה ומשמש כנציג יחד.

חברי הסיעה שוחחו עם הסוחרים בשוק על הצרכים שלהם והאתגרים שאיתם הם מתמודדים בימים אלו, ושמעו מהם כיצד הם חווים את 'מלחמות היהודים' בעיר, כאנשים שנפגשים עם אלפי אנשים מדי שבוע בשוק ושומעים את סיפוריהם ודעותיהם.

תושבים רבים אמרו כי קינג וקלמנוביץ' שומרים על כבודה של ירושלים. אחרים סיפרו כי בעיר יודעים מי פועלים כל הזמן לשמירה על השבת במרחב הציבורי בירושלים ומי מספרים אמנם שהשבת חשובה להם אך בהצבעותיהם גרמו בפועל לחילול שבת. שלא לציטוט אמרו חלק מהסוחרים כי הם מתכוונים לחברי המועצה משה ליאון וחגית משה. חלק מהסוחרים בשוק אף פנו לחברי סיעת מאוחדים וביקשו להצטלם איתם.

מי שריכז עניין באופן מיוחד הוא יו״ר יחד ושר הפנים לשעבר אלי ישי, אשר הצטרף לסיור כדי לחזק את הרשימה. לדברי ישי: "ירושלים נמצאת בצומת דרכים חשוב בהקשר לעתידה. גורמים קיצוניים מנסים להפחיד את אזרחי ישראל ולספר על 'הדתה' כביכול אבל האמת היא הפוכה. חברי 'מאוחדים' ידאגו שהמרחב הציבורי בירושלים יישאר יהודי, שלא יהיו חילולי שבת המוניים, ושכל אזרח בירושלים יוכל להתגאות בירושלים בירת ישראל כעיר יהודית". ישי הוסיף ואמר כי: "אריה קינג יהונתן יוסף ודב קלמנוביץ' מייצרים תקווה לעתיד טוב יותר בעיר, של חיבור בין חלקי הציבור השונים בירושלים ושמירה עליה".

יו"ר סיעת מאוחדים וחבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, אמר כי: "סיעת מאוחדים מגלמת את ייחודה של האוכלוסייה היהודית בירושלים, שילוב זרמים תורניים ולאומיים שצועדים יחד למען מטרה נעלה של שיפור העיר למען תושביה ולמין הדורות הבאים. בדומה לשוק מחנה יהודה שמסמל את הרב-גוניות של העיר תוך שמירה על מסורת העבר של השוק עם הקידמה".

קינג התייחס להצטרפותו של אלי ישי לסיור: "הסיור עם יו"ר יחד אלי ישי שהוא אחד מהאנשים האהובים ביותר בירושלים ואחד הפוליטיקאים המוערכים ביותר, מבטא את הקשר ההדוק שיש בין סיעת 'מאוחדים' לבין סוחרי השוק ותושבי העיר שפוקדים את השוק בערב שבת".

המשנה לראש עיריית ירושלים וחברו לסיעה, דב קלמנוביץ' סיפר: "בהיותי ילד, נהג אבי ז"ל לקחת אותי לקניות שבת בשוק , כאז כן היום השוק הירושלמי הוא מקום שמחבר בין הדורות בין האוכלוסיות ומי שיודע להריח את אנשי השוק יודע שאין מקום טוב יותר מהשוק לחוש את היחד הירושלמי ושוק מחנה יהודה אוהב אותנו"

יו״ר יחד בירושלים יהונתן יוסף סיפר בסיור לסוחרים ולתושבים הרבים שהתקהלו סביבם כי הסיור בשוק חשוב ומלמד אותנו על גווני האוכלוסיה הירושלמית, בקדנציה הקרובה בע״ה נסייע לכל תושב ללא הבדל כפי שציווה אותנו מרן הרב מאזוז שליט״א.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה כבר לא הפתעה

  היום זה כבר צפוי… מאוחדים נכנסים לעיריה בענק עם לפחות 4 מנדטים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כל הירושלמים בוחרים "מאוחדים" לאריה קינג הצדיק

  אלי ישי לקח את השכל שדרעי איבד
  ישי הולך עם המוצלחים.עוד נראה שבהרבה ערים שס לא עוברת וישי יכנס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב