ישי הזהיר את אולמרט בשם המקובל

האסירים במעשיהו מספרים מהכלא על הסודות של אולמרט, אלי ישי, ביקש לפגוש את אולמרט בדחיפות. הוא סיפר לו שמקובל ידוע העביר לו מסר לפיו החיזבאללה מתכוון לפגוע בספינה של חיל הים. וגם, על החיים בכלא. {"חיזבאללה יפגעו בספינה"}

בכתבה מגזין מיוחדת של שמעון איפרגן ב'מאקו' הוא מעניק הצצה להתאקלמותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט  בכלא מעשיהו.

את הכתבה הוא פותח בסיפור יוצא דופן שמספר אחד האסירים בכלא מעשיהו, באחד הימים האסירים באגף 10 בכלא מעשיהו התקבצו סביב ראש הממשלה לשעבר, שסיפר להם סיפור על מלחמת לבנון השניה. "בזמן המלחמה אהוד קיבל טלפון בהול מאלי ישי", מספר אחד האסירים. ישי, שהיה אז סגן ראש הממשלה, ביקש לפגוש את אולמרט בדחיפות. הוא סיפר לו שמקובל ידוע העביר לו מסר לפיו החיזבאללה מתכוון לפגוע בספינה של חיל הים. אלי ישי אמר לאולמרט שהוא מאמין לדברי המקובל, ושכדאי לבדוק ולהיזהר.

"אולמרט אמר לו שהוא לא לוקח סיכון, למרות שזה נשמע לו מוזר, והתקשר למזכיר הצבאי כדי שיעביר מסר למפקד חיל הים להיזהר ולהיות בכוננות", סיפר האסיר. "כעבור כמה שעות טיל של חיזבאללה פגע בספינת הטילים אח"י חנית, וארבעה לוחמים נהרגו. אולמרט אמר היה בהלם מוחלט כאשר קיבל את הדיווח הזה. הוא הבין שזה לא סתם צירוף מקרים".

מחזק את אולמרט. מאיר רבין. צילום: פלאש 90
מחזק את אולמרט. מאיר רבין. צילום: פלאש 90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"הוא סיפר עוד המון סיפורים שאני לא יכול לספר. דברים מדהימים שלא נחשפו מעולם בשום מקום. הוא יודע המון סודות צבאיים אבל הוא לא מספר מה שלא צריך, בורר את המילים. אהוד הוא גבר. מילה שלו זו מילה. הוא עוזר לאסירים באגף, יש לו מספיק קשרים. כואב לי עליו שהוא יושב בכלא".

 

"בימים הראשונים אולמרט לקח קשה את החיים בכלא", סיפר האסיר. "מצב הרוח שלו היה מעט קודר. הוא דיבר הרבה בטלפון עם אשתו עליזה, שגם ביקרה אותו כמה ימים לאחר מכן וחיזקה את רוחו. הוא קשור מאוד למשפחה שלו, לילדים ולנכדים. כשלא נתנו לו לצאת לבר המצווה של הנכד שלו היה לו קשה מאוד".

.שולה זקן בכותל פלאש

לדברי האסיר, ראש הממשלה לשעבר הסתגל מהר לתנאים. "אני מתרשם שהוא איש חזק מאוד מבחינה מנטלית. הוא לא טיפוס דיכאוני, בניגוד לקצב. הוא אדם מחושב מאוד, שמחובר לאנשים. היה לו קשה להתנתק מהחברים הקרובים, ואז החל זרם הביקורים של עורכי דין וחברי כנסת".

 

. "אין לנו מניין לתפילת שחרית בבוקר", אומר האסיר. "אולמרט ושאר האסירים מעדיפים לנוח, לישון עוד קצת. אני מעדיף לא להעיר אותו ולהפריע לו. הוא משלים לנו מניין בתפילות מנחה, ערבית ובשבתות. לפעמים הוא מניח תפילין. הוא לא מתחזק, אבל הוא מכבד את הדת".

 

אולמרט מעביר את זמנו בכתיבת ביוגרפיה על חייו, על התקופה שהיה ראש ממשלה, "בספר הוא יכתוב על החלטתו להתפטר מתפקידו עקב החקירה, על מלחמת לבנון השנייה ועל כל מיני החלטות ומבצעים שקיבל והיו הרות גורל למדינת ישראל. אני יודע שהוא קיבל הצעות מהוצאות לאור בארצות הברית ומישראל על סכומים גבוהים ביותר של כמה מיליוני שקלים והוא בוחן את העניין הזה. אני מניח שהוא יקדיש פרק או שניים לתקופת מאסרו בכלא".

 

אולמרט מקדיש  שעתיים ללימוד גמרא יחד עם מאיר רבין. "הוא לא מתקרב לדת", מספר אסיר, "אבל הוא אדם סקרן מאוד, אוהב ללמוד, לדעת דברים חדשים", סיפר אסיר באגף, "הוא ומאיר רבין הם כמו אב ובן. מקושרים מאוד".

 

בחודש הבא ייצא אולמרט לחופשה ראשונה בת 48 שעות. מאבטחים  ילוו אותו לביתו בירושלים ולאחר מכן בביתו השני בתל אביב. "הוא מתרגש מאוד לקראת המפגש עם הנכדים, אשתו והילדים שחסרים לו מאוד",ציין אסיר באגף, "הוא יקדיש את רוב הזמן למשפחתו ושעות ספורות לפגישות עם חברים, וינסה לקדם את כתיבתו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מתי נוכלוף דרעקי הפושע נזרק לכלא שאטא?

    אולמרט צדיק גדול ליד נוכלוף הפושע |
    הגב