אלי ישי: "החרדים חייבים להתפטר מהממשלה אם מתווה הכותל יעבור"

בראיון ל'קול ברמה' אמר יו"ר יחד אלי ישי: "גם כשאהוד ברק היה רה"מ, נושא הכותל הרפורמי עלה. הבהרתי לברק שאם הרפורמים יקבלו חלקה בכותל, אין ממשלה"

יו"ר יחד ושר הפנים לשעבר אלי ישי העניק הבוקר ראיון לנועם זיגמן ב'קול ברמה'. בדבריו אמר כי "נציגי הציבור החרדי חייבים לאיים על פרישה, אם המתווה הכותל יעבור".

לדבריו, "גם כשאהוד ברק היה רה"מ, וכן בממשלת נתניהו שאני כיהנתי, נושא הכותל הרפורמי עלה, והיו דיבורים על כך. הבהרתי לברק ונתניהו שאם הרפורמים יקבלו חלקה בכותל, אין ממשלה! וכך הנושא ירד מהפרק. מצפה מהנציגים החרדים לנהוג כך".

לגבי חוק הגיוס אמר ישי: "חוק הגיוס הוא חוק רע. מרן הרב עובדיה אמר לי מפורש שמכסות ויעדים לא באים בחשבון. מקווה שבזכות התפילה והזעקה מחר, הנציגים החרדים יתעשתו ולא יתנו לחוק הזה לעבור".

על הבחירות המוניציפאליות בעוד 4 חודשים, אמר אלי ישי: "תנועת יחד רצה בהמון יישובים וערים ברחבי הארץ. יש ערים שיחד תרוץ בשיתופי פעולה עם מפלגות שונות, ותציג חזית דתית מאוחדת".

לשאלת נועם זיגמן האם ש"ס ויחד ירוצו יחד בערים מסוימות, אמר ישי: "ידינו מושטת לשלום. אנו מוכנים לשיתופי פעולה עם נציגי ש"ס בכל רחבי הארץ. כל הדילים וההסכמים שיסגרו יהיו בהכרעתו של מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א".

לגבי ראשות העיר אלעד, אמר ישי: "הצעתי לדרעי שנישב יחד, ונגיע למועמד מוסכם וניקח את ראשות העיר אלעד. העיר שייכת לספרדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.