אלי ישי: "הייתי פורש מהקואליציה"(הקלטה)

יו"ר 'יחד' השר לשעבר אלי ישי מותח ביקורת על ש"ס בפרשת משבר השבת סביב עבודות הרכבת בתל אביב: "הייתי מצפה שיביאו את הדברים הללו להכרעת הרבנים". {ראיון}

יו"ר 'יחד' השר לשעבר אלי ישי מותח ביקורת על ש"ס בפרשת משבר השבת סביב עבודות הרכבת בתל אביב: "הייתי מצפה שיביאו את הדברים הללו להכרעת הרבנים".

אלי ישי המשמש כאופוזיציה לש"ס מאז פרישתו מתח ביקורת היום על התנהלות המפלגות החרדיות וסיעת ש"ס סביב משבר השבת, בראיון לגל"צ אמר ישי: "בימים שכיהנתי כשר בממשלת נתניהו, שר התחבורה היה גם אז ישראל כץ ובמשברים מן הסוג הזה הצלחנו למצוא חלופות על ידי עובדים זרים וחברות מחו"ל".

ישי מתח ביקורת על העבודות האחרונות שבוצעו בטענה של "פיקוח נפש", "לא יודע אם זה פיקוח נפש, הכי קל להגיד פיקוח נפש ולאשר את העבודות, לא כל דבר זה פיקוח נפש הרבנים יקבלו את ההחלטה האם לפרוש, לא אתה ולא אני יודעים לקבוע מה פיקוח נפש, הייתי שר העבודה והרווחה אמרו לי פיקוח נפש מצאנו חלופות, לא מתרגש מהאמירה שזה פיקוח נפש", אמר ישי.

"צריך להביא את זה לרבנים, אם זה אכן חילול שבת לא הייתי מבקש את הפיטורין של כץ הייתי פורש מהקואליציה, הרבנים צריכים להכריע אם זה אכן חילול שבת פורשים, אני לא בכנסת אני בחופשה, היה עליהם (המפלגות החרדיות) בתחילת הדרך לבוא לראש הממשלה ולקבל את ההכרעה, מקווה שיפסקו החילולי שבת, הייתי מצפה שיביאו את הדברים הללו להכרעת הרבנים".

ישי סיים את דבריו בביקורת על ש"ס: "היום ש"ס ללא מרן הרב עובדיה יוסף היא בהחלט ש"ס אחרת, זכיתי להיות מלא שנים במחיצתו של מרן לסעוד' סעודות שבת ולהתייעץ אתו יום יום, ברגע שהייתי רואה דבר כזה הייתי בא לרב ולוקח עצות מראש מה עליי לעשות, לא הייתי מאיים אם אני לא מתכוון לעשות זאת, כשראש ממשלה הבין את האיומים שלי הפגישה הייתה מרגע לרגע"

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בכל ביתי נאמן הוא

  כך אמר מרן זיע"א על רבי אליהו עשרות פעמים

  מתגעגעים לנאמן מרן |
  הגב
 2. אחחחח מתגעגעים לך רבי אליהו ישי שליט"א חזור וזרוק הערפד דרקי שר"י
  תפטור אותנו ממנו ומהחאמולות שלו הטנזים והעמלקים שלו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. תותח אלי ישי אין עליו נאמן מרן ונאמן העם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב