אלי ישי חשף: התעלמתי מאולמרט והעברתי את מכתב הגר"ע יוסף (הקלטה)

בדיון בכנסת שעסק בכליאתו של יהונתן פולארד חשף אלי ישי כי התעלם מדרישתו של אולמרט והעביר לנשיא בוש את מכתב הגר"ע שיועד ליהונתן פולארד. האזינו.

בדיון בכנסת שעסק בפעילות לשחרורו של  יהונתן פולארד מהכלא סיפר ח"כ אלי ישי מראשי ש"ס כי העביר לנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש באופן אישי את מכתבו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שקרא לשחרורו של יהונתן פולארד וכן את מכתבה של הגב' אסתר פולארד אותו קיבל מידיה בפגישתם ביום שני שקדם לביקור בוש.
[alooma ref="1957789f9e3ceac1751786dbb9440600.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
לדברי ישי, הוא העביר את המכתבים תוך התעלמות מדרישתו של ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט שלא להעבירם במהלך ארוחת הערב בה השתתף הנשיא האמריקני יחד עם ראש הממשלה ושרים בכירים.

בתוך כך, במאמר חריף שפרסם ג'ונתן טובין, עורך בכיר במגזין האמריקני "קומנטארי", הוא קובע כי אף שפולארד שגה והיה צריך להיענש הרי שהמשך החזקתו בכלא מהווה עוול שחייב להסתיים.

במשך העשורים שבהם נידון גורלו של פולארד, נאמר לפועלים למען שחרורו שעליהם לפעול באפיק המשפטי ולא להסתמך על לחץ פוליטי כדי להשיג לו חנינה. כעת, כשנחשף שבקשת השחרור של פולארד נדחתה על הסף על בסיס שאין ספק שהוא שקרי, הטיעון שיש צורך בהתערבות נשיאותית כלשהי נראה חזק מאד."

 

טובין מבהיר כי הוא איננו רואה בפולארד גיבור או קדוש וכי הוא רואה בחומרה רבה מאוד את מעשיו, אולם גם אחרי כל זאת אין שום טיעון מהותי שמצדיק את אי שחרורו.  לדבריו, "זו הסיבה לכך שקבוצה של 8 בכירי בטחון אמריקנים לשעבר חתמו על מכתב המוחה על ההחלטה וקורא לקציבת עונשו של פולארד."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין עליו רבי ישי הנאמן הבלעדי למרן ע"ה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב