אלי ישי: למה שותקים על ריסוס היטלר בביכנ"ס?

בתגובה לריסוס כתובות הגרפיטי הבוקר עם תמונתו של הצורר היטלר על קיר בית כנסת בתל אביב, דורש אלי ישי לחקור זאת כפי שחקרו מקרים אחרים של ריסוס כתובות גרפיטי. {אנטישמיות בישראל}

הבוקר, נדהמו מתפללי בית הכנסת שלוש בתל אביב לגלות כתובות גרפיטי עם תמונתו של הצורר הנאצי אדולף היטלר ימ"ש מרוססים על הקירות החיצוניים של בית הכנסת. המתפללים המזועזעים פנו בתלונה למשטרה וזו פתחה בחקירה במטרה לגלות מי המרסס.

אך בעוד שלאחר ריסוס כתובות בגנות הערבים על קירות מסגדים ברחבי הארץ על ידי נערים משולי הימין הקיצוני המבצעים פעילות של "תג מחיר" סערו כלי התקשורת, ובעקבותיהם הגיעו גל גינויים של פוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית, הרי שהפעם, כאשר מדובר בבית כנסת יש דממה תקשורתית.

יו"ר תנועת יחד, השר לשעבר אלי ישי אמר כי "כתובות גרפיטי אנטישמיים אשר רוססו על מספר מבנים התגלו לאורך רחוב אהרון שלוש בתל אביב, על קירות אחד המבנים ברחוב אשר משמש כבית כנסת נכתבה הכתובת "היילייק"  ו"היטלר היה יהודי" ובסמוך להן מופיע ציור פניו של הצורר הנאצי אדולף היטלר ימש"ו".

אלי ישי הוסיף: "אני תמה כיצד המקרה הזה עובר בשקט בסדר היום הציבורי והתקשורתי. חייבים להתייחס למקרה נפשע זה לא פחות מאשר מקרים אחרים, בהם הזעקה עלתה השמיימה והממשלה לחצה לגייס את כל המשאבים כדי למצוא את האשמים".
דובר המשטרה מסר כי "לפני זמן קצר התגלו כתובת גרפיטי שרוססו על מספר מבנים לאורך רחוב אהרון שלוש בתל אביב. על קירות אחד המבנים ברחוב המשמש כבית כנסת נכתבה הכתובת "היילייק"  ו"היטלר היה יהודי" ובסמוך להן מופיע ציור פניו של הצורר הנאצי אדולף היטלר. כאמור המשטרה פתחה בחקירה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מחר בכותרת הראשית בקוקר: אלי ישי : למה אף אחד לא מתעניין בפוסטים שלי?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מכלוף הפושע והנוכל, מספיק לטקבק… חבל על הזמן!
   אפשר להספיק לגנוב עוד לפני ההתפגרות השקטה והאיטית

   דרעקי המתפגר |
   הגב