אלי ישי על לפיד ובנט: שנאת החרדים אצל לפיד גדולה יותר מאהבת ארץ ישראל של בנט – גם דני דיין יו"ר מועצת יש"ע תוקף את בנט

בש"ס מתחילים להפנים כי לא יהיו חלק מהממשלה הבאה, בשל הברית בין לפיד ובנט. השר אלי ישי תוקף את מנהיגי יש עתיד והבית היהודי: "השנאה של לפיד כלפינו חזקה יותר מהאהבה של בנט לחלקי ארץ ישראל השונים והדאגה להתיישבות, שאם לא כן, היה יודע שמחיר חבירתו ללפיד, הוא מחיר יקר עבור המתיישבים ביו"ש".

שר הפנים הוסיף כי "בנט אולי מנצח בקרב, אבל יפסיד במלחמה. הבית היהודי מכרו את נשמתם, את דגלם – את עתיד ההתיישבות". ישי המשיך לשלוח אצבע מאשימה לבנט, שלטענתו אחראי לכך שעדיין לא הוקמה הממשלה.

"בימים הקרובים, יקבע סופית הרכב הממשלה ללא חרדים ומה שייקבע עוד באותו היום יהיה עתיד ההתיישבות. הפרחים לבנט. הוא הקריב את עתיד ההתיישבות על מזבח שנאת החרדים".

גורמים בכירים בש"ס מאיימים כי הפעם אלו שיסבלו יהיו המתנחלים: "לא משנה איזו ממשלה תקום, ואם אנחנו נהיה בפנים או נהיה בחוץ. אנחנו הולכים על הראש של ההתנחלויות, בלי חשש. נצביע בעד פינוי מאחזים, נצביע בעד הקפאת בנייה, נתמוך במהלכים מדיניים, נצביע בעד קיצוץ תקציבים להתנחלויות".

מנהל צוות המשא ומתן של הליכוד עו"ד דוד שימרון הגיב לדברי בנט ואמר כי "הבית היהודי הייתה המפלגה הראשונה שקיבלה הצעה להצטרף לממשלה בראשות נתניהו. בהמשך להבטחתה המפורשת לבוחריה לחזק את נתניהו מימין, אנו קוראים לבית היהודי לא להחרים ציבורים שלמים בישראל כדי שתוכל לקום ממשלה עם רוב למחנה הלאומי".

אף דני דיין יו"ר מועצת יש"ע כתב מכתב לחברי יהדות התורה בו הוא מתקיף את בנט על יחסו לחרדים ואמר: "הוא גומל רעה תחת טובה, לצערי, אני רואה בימים אלה אנשים היודעים היטב את פעלכם – גומלים לכם ולסיעתכם רעה תחת טובה. לא רק עוול יש בהתנהגותם, אלא גם איוולת".

גם השר יובל שטייניץ תוקף: "הבית היהודי יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל בבית היהודי מחרימים את המפלגות החרדיות, זה מציאות בלתי רצויה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.