"אללה אכבר" אלפים בהלווית אשתו ובנו של דף (וידאו)

צפו: אלפי בני אדם השתתפו בהלווית השניים בעזה, נופפו בדגלי חמאס, ירו באוויר וקראו לפעולות נקם.

 

וידאו באדיבות רשת 

"ידעתי שהיא תהפוך לשאהידה ברגע שנישאה למוחמד דף": אלפים השתתפו היום (רביעי) במסע הלוויה של אשתו ובנו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, שנהרגו בהפצצת הבית בשכונת שייח' רדואן בעזה אמש. ההמונים נופפו בדגלי חמאס, ירו באוויר וקראו: "לנקום בישראל". כלי התקשורת בעזה דיווחו כי לא היו אנשי חמאס בהלוויה.

מוסטפא חרב עספורה, אביה של וידאד, אמר כי כאשר בתו נישאה לדף לפני כשבע שנים, הוא חשש כי מדובר למעשה בגזר דין מוות: "בתי ידעה שהיא תהפוך לשאהידה כשהחליטה להינשא לו. בכל רגע מאז ציפיתי לשמוע הודעה שהיא מתה". לדבריו, הוא ראה את דף פעם אחת בלבד מאז שהזוג נישא, ומאז אותו רגע לא ידע איפה בתו מתגוררת בשל מעטה הסודיות סביב דף.

עספורה נשא בצער את נכדו הזעיר שנהרג בפגיעה, שהובא לקבורה שפניו גלויות. עספורה הוסיף כי הרג האזרחים בעזה "הוא כמו צונאמי", והדגיש כי הוא "אינו שונה מכל אדם אחר שאיבד את ילדיו ברצועה". לוידאד ומוחמד יש שתי בנות נוספות, וטרם התברר היכן היו כאשר צה"ל תקף.

 "היינו בהלם כששמענו שאשתו של מוחמד דף נהרגה", אמר צעיר בן 22 שהשתתף בלוויה. "אנחנו קוראים לגדודי עז א-דין אל קסאם לנקום על הטבח הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.